reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W Poznaniu forum francuskich i polskich samorządów lokalnych

W Poznaniu forum francuskich i polskich samorządów lokalnych

Sprawom m.in. ochrony środowiska i energii atomowej, turystyce i lokalnemu społeczeństwu obywatelskiemu poświęcone jest odbywające się od poniedziałku w Poznaniu dwudniowe Forum Samorządów Polski i Francji.

W spotkaniu odbywającym się pod hasłem "Bilans i perspektywy francusko-polskiej współpracy samorządów lokalnych" bierze udział ok. 100 uczestników, w tym senatorowie oraz przedstawiciele francuskich i polskich samorządów lokalnych.

Podczas Forum dyskutowane są m.in. sposoby promowania rozwoju gospodarczego przyjaznego dla środowiska, omawiana jest wymiana uczniów i studentów, polityka społeczna, oraz polityka energetyczna i turystyka.

Jak powiedział marszałek wielkopolski Marek Woźniak, forum ma podsumować dotychczasową współpracę między polskimi i francuskimi regionami, departamentami i miastami oraz wskazać nowe perspektywy współpracy.

"Dziś trzeba położyć duży nacisk na współpracę w Europie samorządów lokalnych i regionalnych - to one uzyskują decydującą rolę. Na tym poziomie można wypracowywać konkretne rozwiązania pomiędzy społeczeństwami i państwami. Poziom państwowy jest istotny jeśli chodzi o strategiczne, duże plany" - powiedział Woźniak.

Jak dodał, polska strona liczy m.in. na wykorzystanie w Wielkopolsce francuskich doświadczeń w przekonywaniu społeczności lokalnych do rozwiązań dotyczących energetyki jądrowej.

Monique Papon, wiceprzewodnicząca Senatu Republiki Francuskiej powiedziała, że wśród zadań, na które należy zwrócić szczególną uwagę są m.in. ściślejsza polsko-francuska współpraca ekonomiczna, jak również wymiana studentów pomiędzy polskimi i francuskimi uczelniami

Forum francuskich i polskich samorządów lokalnych zostało organizowane z inicjatywy Senatów obu krajów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama