| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Od 1 lipca ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych

Od 1 lipca ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych

Od pierwszego lipca ruszy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych; do końca tego roku przyjętych zostanie 10 tys. ochotników, a kolejne 10 tys. w 2011 roku - poinformowano w czwartek na konferencji w MON.

NSR tworzyć będą żołnierze rezerwy, którym nadano przydziały kryzysowe i którzy podpiszą kontrakty na okres od dwóch do sześciu lat. Ochotnicy będą przydzielani do istniejących jednostek wojskowych, nie będą tworzyli odrębnych formacji.

Liczba oferowanych obecnie stanowisk w Narodowych Siłach Rezerwy jest zróżnicowana na terenie kraju, np. w Szczecinie wynosi 1882, Gdańsku - 1030, Warszawie - ok. 1000, a w Kielcach - 28. Wśród poszukiwanych specjalności są m.in. kierowcy, mechanicy, elektromechanicy, saperzy, kucharze, pielęgniarki, informatycy, psycholodzy i lekarze.

Oferty stanowisk znaleźć można pod adresem www.szukajnsr.wp.mil.pl. W korpusie szeregowych zawodowych przygotowano 8428 stanowisk, w korpusie podoficerów 1190, zaś w korpusie oficerów 382 stanowiska.

Żołnierze NSR będą mieli obowiązek uczestniczenia w ćwiczeniach organizowanych przez wojsko, w wymiarze 30 dni w ciągu roku. Pracodawcy, jak zapewnia MON, mają otrzymywać rekompensaty za czas nieobecności pracownika.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »