| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Promocja samorządów i firm za unijne pieniądze

Promocja samorządów i firm za unijne pieniądze

Samorządy oraz firmy z Podkarpacia będą mogły promować się m.in. na targach dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie 80 projektów ponad 8,6 mln zł.

Jak podkreślił marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, w naborze preferowane były te projekty, które promowały cały region.

"Początkowo na ten nabór przeznaczyliśmy 6 mln zł, ale wpłynęło bardzo dużo wniosków, które uzyskały pozytywną ocenę na wszystkich etapach, dlatego podjęliśmy decyzję o zwiększeniu tej kwoty do ponad 8,6 mln zł" - dodał.

Jak zaznaczył Cholewiński, dodatkowo punktowane były projekty, których celem jest promocja regionu w zakresie najistotniejszych atutów województwa takich jak: Dolina Lotnicza, sektor chemiczny, przetwórstwo rolno-spożywcze czy sektor turystyczny.

Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie znalazły się m.in. dwa złożone przez samorząd województwa podkarpackiego. Dzięki dofinansowaniu przeprowadzona będzie m.in. kampania medialna i outdoorowa pod hasłem "Podkarpackie przyciąga inwestorów". Kampania będzie polegała na emisji w ogólnopolskich programach telewizyjnych spotów reklamowych, przedstawiających gospodarkę regionu i ukazujących jego możliwości inwestycyjne. Natomiast kampania outdoorowa będzie się odbywać w największych polskich miastach m.in. w Warszawie, na terenie Śląska i we Wrocławiu. Podkarpacie będzie przedstawiane na billboardach, jako miejsce gdzie warto inwestować i wypoczywać.

Z unijnych środków dofinansowana będzie również promocja gospodarcza Rzeszowa, realizowana poprzez udział miasta w targach m.in. w Berlinie. Dofinansowanie swojej promocji otrzymały także Przemyśl, Tarnobrzeg i gmina Leżajsk.

Za unijne pieniądze promował się będzie także port lotniczy "Rzeszów-Jasionka". Za otrzymane środki przeprowadzi kampanię informacyjną o województwie podkarpackim w liniach lotniczych. Pozyskane środki przeznaczone zostaną również na udział w zagranicznych i krajowych imprezach targowo-wystawienniczych.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »