reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dwa lata za złamanie zakazu wstępu na imprezę

Dwa lata za złamanie zakazu wstępu na imprezę

Złamanie zakazu wstępu na imprezę masową lub niedotrzymanie obowiązku osobistego stawiennictwa w czasie trwania imprezy masowej podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

W Dzienniku Ustaw ukazała się ustawa zmieniająca przepisy o bezpieczeństwie masowym oraz przepisy kodeksu karnego. Nowe regulacje wprowadzają obowiązek przechowywania przez 60 dni materiałów zgromadzonych podczas trwania imprezy masowej jeżeli materiały te nie zawierają dowodów pozwalających na wszczęcie postępowania karnego albo postępowania w sprawach o wykroczenia lub dowodów mających znaczenie dla toczących się takich postępowań. Po upływie 60 dni materiały te są komisyjnie niszczone.

Ustawa mówi także, że osoby które z mocy orzeczenia sądu objęte są zakazem wstępu na imprezy masowe - za złamanie zakazu lub niedopełnienie obowiązku osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez komendanta Policji w czasie trwania imprezy masowej - podlegają karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ustawa z dnia 22 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ustawy — Kodeks karny (Dz. U. Nr 152, Poz. 1021) wejdzie w życie 4 września.

Agnieszka Marek

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama