reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Projekt ustawy dotyczącej przekształceń szpitali

Projekt ustawy dotyczącej przekształceń szpitali

Samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały spłacać ich długi - zakłada projekt ustawy o działalności leczniczej, który został przekazany do konsultacji społecznych.

Projekt ten jest jednym z kluczowych elementów pakietu 12 ustaw zdrowotnych, który do października ma zostać złożony w Sejmie.

Ustawa nie zakłada obligatoryjnego przekształcania szpitali w spółki, ale zgodnie z nowymi przepisami samorządy, które nie przekształcą szpitali, będą miały obowiązek pokrycia ujemnego wyniku finansowego w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku w ciągu 12 miesięcy samorządy będą musiały zmienić formę organizacyjno-prawną szpitala (przekształcenie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową, jednostkę budżetową, samorządowy zakład budżetowy albo instytucję gospodarki budżetowej).

O tym, że samorządowcy muszą wziąć odpowiedzialność za kondycję finansową swoich placówek medycznych, mówiła w piątek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy minister zdrowia Ewa Kopacz.

pro/ malk/ gma/

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Kuchta

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama