reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Rzeczpospolita": Prezydenci górą

"Rzeczpospolita": Prezydenci górą

W miastach, w których znane są już nazwiska kandydatów na prezydenta, największe szanse mają ci, którzy dotychczas zajmowali to stanowisko - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Dotychczasowi prezydenci mają sporą przewagę nad kandydatami spod partyjnych szyldów i mogą być niemal pewni reelekcji. Gazeta podaje przykłady miejscowości, w których tak się dzieje. Najwyraźniej widać to we Wrocławiu, gdzie urzędującego prezydenta Rafała Dutkiewicza chce poprzeć 70 proc. ankietowanych, podczas gdy jego najmocniejszy konkurent - Dawid Jackiewicz z PiS - może liczyć na zaledwie 8 proc. głosów.

Prof. Kazimierz KiK, politolog z uniwersytetu w Kielcach, zwraca uwagę, że choć dotychczasowi prezydenci utrzymują przewagę, ich pozycja zaczyna się chwiać i nie mają już tak dużego poparcia jak przed poprzednimi wyborami.

"Ten partyjny atak na samorządy to ogromne dla nich zagrożenie. I samorządowcy doskonale o tym wiedzą. Partie mogą bowiem wnieść do nich tylko swoją największą chorobę, czyli podziały i konflikty" - ocenia prof. Kik. Dlatego, jego zdaniem, obecni prezydenci miast tak się bronią przed partyjnymi szyldami.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa ECDP

Jedna z wiodących grup konsultingowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama