reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W 2011 r. więcej pieniędzy dla policji

W 2011 r. więcej pieniędzy dla policji

Komendant główny policji Andrzej Matejuk powiedział, że projekt przyszłorocznego budżetu na funkcjonowanie policji wynosi 1 mld 500 tys. zł i jest większy niż tegoroczny.

Generał Matejuk, uczestniczący w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (warmińsko-mazurskie) powiedział, że projekt przyszłoroczny budżetu jest dla policji bardzo korzystny.

"Dawno nie mieliśmy takiego budżetu na tak zwaną rzeczówkę czy funkcjonowanie policji. W 2010 roku policja ma 826 mln zł na funkcjonowanie, a na 2011 roku w projekcie zapisane jest 1 mld 500 tys. zł. Potrzeby są większe, ale jestem przekonany, że pozwoli to na normalną, spokojną pracę" - powiedział szef policji.

Dodał, że przyszłoroczny budżet pozwoli także na przyjmowanie do służby nowych policjantów. "W tym roku nie mogliśmy przyjmować takiej liczby policjantów, jaką chcielibyśmy mieć" - zaznaczył.

W poniedziałek nowy rok akademicki zainaugurowali studenci w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na pierwszym roku studiów naukę rozpoczęło 1 tys. studentów, w sumie kształci się w Szczytnie ponad 2 tysiące policjantów, funkcjonariuszy BOR, straży pożarnej oraz cywilów. W przyszłym roku uczelnia chce otworzyć studia doktoranckie w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama