reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Międzynarodowy Dzień Mediacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji

21 października po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. W naszym kraju instytucja mediacji istnieje od lat, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to niezwykle skuteczny sposób rozwiązywania sporów.

Polskie Centrum Mediacji jest największym polskim stowarzyszeniem skupiającym mediatorów (ponad 1 000 członków), posiada ponad 40 oddziałów i filii w całym kraju. Wszyscy mediatorzy zgodnie przyznają, że jeszcze bardzo dużo osób nie wie nic lub prawie nic o mediacji, w związku z tym bardzo często, przy różnych okazjach "promujemy, informujemy i edukujemy na temat mediacji".

W procesie sądowym strony sporu zostają "zdegradowane do nośników wymagających szybkiego rozwiązania problemów prawnych. Ich potrzeby, uczucia, faktyczne interesy, a także dalsze wzajemne stosunki są nieistotne - liczą się zaprezentowane przez przedstawicieli stron tzw. suche fakty.

W mediacji aktywny udział stron w wypracowywaniu rozwiązań jest obowiązkiem, nie przywilejem, podział na wygranych i przegranych nie dochodzi do głosu, w miejsce walki pojawia się dialog oraz oczywiście każdy ma rację i prawo do satysfakcji" - czytamy na stronie stowarzyszenia. 

MEDIACJA CZYNI CUDA - ogólnopolska kampania społeczna, której organizatorem jest Polskie Centrum Mediacji. Celem kampanii jest dotarcie do jak największych i zróżnicowanych kręgów naszego społeczeństwa z informacją czym jest mediacja, kto może z niej skorzystać, jakie są zasady mediacji i jakie korzyści dla stron w niej uczestniczących i całego społeczeństwa.

Więcej informacji na www.mediator.org.pl/mediacjaczynicuda>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama