reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Międzynarodowy Dzień Mediacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji

21 października po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. W naszym kraju instytucja mediacji istnieje od lat, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to niezwykle skuteczny sposób rozwiązywania sporów.

Polskie Centrum Mediacji jest największym polskim stowarzyszeniem skupiającym mediatorów (ponad 1 000 członków), posiada ponad 40 oddziałów i filii w całym kraju. Wszyscy mediatorzy zgodnie przyznają, że jeszcze bardzo dużo osób nie wie nic lub prawie nic o mediacji, w związku z tym bardzo często, przy różnych okazjach "promujemy, informujemy i edukujemy na temat mediacji".

W procesie sądowym strony sporu zostają "zdegradowane do nośników wymagających szybkiego rozwiązania problemów prawnych. Ich potrzeby, uczucia, faktyczne interesy, a także dalsze wzajemne stosunki są nieistotne - liczą się zaprezentowane przez przedstawicieli stron tzw. suche fakty.

W mediacji aktywny udział stron w wypracowywaniu rozwiązań jest obowiązkiem, nie przywilejem, podział na wygranych i przegranych nie dochodzi do głosu, w miejsce walki pojawia się dialog oraz oczywiście każdy ma rację i prawo do satysfakcji" - czytamy na stronie stowarzyszenia. 

MEDIACJA CZYNI CUDA - ogólnopolska kampania społeczna, której organizatorem jest Polskie Centrum Mediacji. Celem kampanii jest dotarcie do jak największych i zróżnicowanych kręgów naszego społeczeństwa z informacją czym jest mediacja, kto może z niej skorzystać, jakie są zasady mediacji i jakie korzyści dla stron w niej uczestniczących i całego społeczeństwa.

Więcej informacji na www.mediator.org.pl/mediacjaczynicuda>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Gniezdzia

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama