| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Sprawdzian kompetencyjny szóstoklasistów

Sprawdzian kompetencyjny szóstoklasistów

Blisko 400 tys. uczniów klas szóstych w tysiącach szkół przystąpiło dziś do pisemnego sprawdzianu kompetencyjnego.

Sprawdzian szóstoklasistów ma zweryfikować ich wiedzę i umiejętności i jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie wykażą się umiejętnościami czytania, pisania, liczenia, ale także rozumowania i wykorzystywania zdobytych informacji.

Dzieci, które z ważnych powodów nie mogą dziś uczestniczyć w sprawdzianie, przystąpią do niego 7 czerwca. Nieprzystąpienie do egzaminu w żadnym z wymienionych terminów spowoduje konieczność powtórzenia ostatniej klasy szkoły podstawowej i zaliczenia sprawdzianu w przyszłym roku.

Testy są jednolite dla wszystkich uczniów. Zakodowane prace trafią do okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki znane będą pod koniec maja.

Dla tych uczniów którzy zamierzają kontynuować naukę w gimnazjach poza rejonem zamieszkania lub w szkołach prywatnych – rezultaty sprawdzianu mogą mieć decydujące znaczenie. 

Egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 12-14 kwietnia. 12 kwietnia uczniowie będą rozwiązywać test z wiedzy humanistycznej, 13 kwietnia - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a 14 kwietnia - z języka obcego nowożytnego. Drugi termin egzaminu, dla tych gimnazjalistów, którzy nie będą mogli go zdawać w kwietniu, wyznaczono w dniach 6-9 czerwca.

Centralna Komisja Egzaminacyjna: terminy sprawdzianu, egzaminów i matur 2010/2011>>

samorzad.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »