reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Samorządy w walce z narkomanią

Samorządy w walce z narkomanią

Opublikowano Krajowy Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011-2016, który nakłada zadania związane z monitoringiem problemu narkotyków także na samorządy. Będą one m.in analizować ceny narkotyków.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011-2016 określa kierunki działań przewidziane do realizacji przez samorządy w zakresie badań i monitoringu problemu narkotyków i narkomanii.

Zadaniami obarczono samorządy wojewódzkie oraz gminy, będą one m.in.:

-  zbierać i analizować dane statystyczne dotyczące problemu narkotyków i narkomanii, w tym dane dotyczące cen narkotyków, liczby osób zgłaszających się do leczenia oraz korzystających z wsparcia lub różnych form pomocy,

- analizować dane dotyczące używalności środków zastępczych i przypadków udzielenia świadczeń zdrowotnych osobom znajdującym się pod wpływem środków zastępczych.

Program przewiduje także przeprowadzanie badań ankietowych wśród młodzieży szkolnej w gminach wiejskich i województwach, co 4 lata. Badane będą także reakcje instytucji i społeczeństwa na problem narkotyków zarówno na poziomie lokalnym jak i wojewódzkim.

Obowiązek prowadzenia corocznych monitoringów będzie spoczywał na województwach, choć Program wyraźnie wymaga aby monitoringi prowadzone były także w mniejszych jednostkach samorządu – na poziomie lokalnym.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011-2016 (Dz.U. z 2011 r. nr 78; poz. 428) wejdzie w życie 28 kwietnia 2011 r.

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama