reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Matury 2011

Matury 2011

Dziś pierwszy dzień matur. Niemal 400 tys. maturzystów z tysięcy szkół ponadgimnazjalnych przystępuje do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.

Wszystkie maturalne testy przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). Maturzyści zmierzą się łącznie z trzema egzaminami pisemnymi:

- z języka polskiego,

- z matematyki,

- z języka obcego nowożytnego (do wyboru angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski – również na poziomie rozszerzonym).

Także na poziomie rozszerzonym maturzyści mogą zdawać przedmioty dodatkowe czyli: biologię, chemię, fizykę i astronomię, geografię, historię, historię muzyki, historię sztuki, matematykę, wiedzę o społeczeństwie, wiedzę o tańcu, filozofię, informatykę oraz język łaciński i kulturę antyczną.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 24 maja. Obowiązkowymi egzaminami ustnymi będą egzaminy - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego – te trwać będą do 27 maja.

Uczniowie, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie podejdą do egzaminów w terminie, będą mogli to uczynić: między 6 a 21 czerwca, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych

Aby zdać maturę należy w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzymać, co najmniej, 30 proc. Punktów. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 23 sierpnia, a ustnych - w dniach 22-26 sierpnia.W ciągu pięciu lat możliwe będzie także przystąpienie do egzaminu maturalnego w celu poprawy uzyskanych wyników.

Czytaj także: Centralna Komisja Egzaminacyjna: terminy sprawdzianu, egzaminów i matur 2010/2011>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama