reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nagroda ONZ dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu

Nagroda ONZ dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu

Urząd Skarbowy w Sierpcu zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Organizacji Narodów Zjednoczonych dla służb publicznych (United Nations Public Service Awards) w kategorii „Poprawa jakości świadczonych usług publicznych”.

ONZ przyznało wyróżnienie za „współpracę z przedsiębiorcami, rzemieślnikami i kupcami w podnoszeniu jakości świadczonych usług poprzez partnerstwo”. Duże znaczenie dla przyznania prestiżowej nagrody miało powszechne poparcie udzielone skarbowcom z Sierpca przez społeczność lokalną – nominację dla urzędu zgłosili przedsiębiorcy z Sierpeckiego Związku Gospodarczego oraz rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych. OZN doceniło urząd m.in. za zmniejszenie biurokracji, zbieranie informacji od podatników nt. pracy urzędu oraz zaangażowanie na rzecz organizacji charytatywnych. Nagroda ma służyć jako inspiracja i zachęta dla innych organów administracji publicznej.

Zdaniem naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu Henryki Piekarskiej partnerstwo i współuczestnictwo w zarządzaniu to klucz do ułatwienia klientom wykonywania obowiązków podatkowych. – Cieszymy się gdy osoby, które do nas przychodzą, po rozmowach i wyjaśnieniu problemów są zadowolone i zamiast porażek odnoszą sukcesy, ponieważ znają obowiązujące przepisy i nie są w sprzeczności z prawem – podkreśla. To partnerstwo przejawia się m.in. w spotkaniach informacyjno-szkoleniowych dostosowanych do różnych wymagań podatników. – Propagujemy też wiedzę ekonomiczną wśród przedsiębiorców i uczniów – podczas „otwartych dni” w urzędzie i w szkołach, a także poprzez kontakty z mediami – dodaje Henryka Piekarska. Urząd jako jeden z pierwszych urzędów skarbowych w Polsce w 2004 r. wdrożył System Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001.

– Ta szczególna nagroda dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu bardzo mnie cieszy. Poprawa jakości usług jest jednym z najważniejszych celów naszej administracji, jednak bez osobistego zaangażowania ludzi nie można go osiągnąć. Dlatego serdecznie gratuluję wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do tak dobrej opinii o urzędzie – mówi wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz.

Nagroda United Nations Public Service Awards to nie jedyne wyróżnienie dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu. Wcześniej otrzymał on m.in. tytuł Najbardziej przyjaznego urzędu administracji rządowej nadany przez Szefa Służby Cywilnej i Prezesa Rady Ministrów oraz Urzędu Przyjaznego Przedsiębiorcy w konkursie organizowanym przez Bussines Centre Club.

Minister Finansów oraz Fundacja Skarbowości i naczelnicy innych urzędów skarbowych uhonorowali urząd nagrodą specjalną za wspieranie i rozwijanie działań na rzecz integracji środowiska oraz budowania pozytywnego wizerunku służb skarbowych.

Uroczystość wręczenia nagród ONZ odbędzie się w Dar Es Salaam w Tanzanii w dniach 20-23.06.2011 r. (23.06 to Dzień Administracji Publicznej ONZ) z udziałem ponad 400 uczestników, w tym przedstawicieli rządów, sektora prywatnego oraz organizacji międzynarodowych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Krenc

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama