reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wyniki konkursu ofert programu "Maluch"

Wyniki konkursu ofert programu "Maluch"

Znane są już projekty, które zwyciężyły konkurs w programie „Maluch”. Dofinansowanie, w łącznej kwocie przekraczającej 15 mln zł, otrzyma 111 ofert.

Na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społeczne opublikowano wyniki konkursu na dofinansowanie projektów zmierzających do zwiększenia ilości miejsc w instytucjach opieki nad małymi dziećmi.

Gminy miały czas na złożenie dokumentacji do 20 kwietnia. Beneficjenci wyłaniani byli z uwzględnieniem m.in. faktycznej i planowanej liczby miejsc dla małych dzieci w instytucjach opieki w zestawieniu z potrzebami lokalnej społeczności, oraz dochodów gminy w przeliczeniu na mieszkańca. Dofinansowanie, nie mogło przekroczyć 50 proc. wartości przedsięwzięcia określonej w kosztorysie.

Dofinansowanie z programu "Maluch" otrzymały przedsięwzięcia o różnej skali, stąd też kwoty przyznanej pomocy różnią się od siebie znacznie. Począwszy od 3 tys. zł przyznanych na zakup wyposażenia, po kilkuset tysięczne dotacje na budowę i rozbudowę placówek.

Pełen wykaz dofinansowanych projektów dostępny jest na stronie mpips.gov.pl>>

Łączna kwota dofinansowania wyniosła 15.197.273 zł ale resort już zapowiada uruchomienie trzeciej edycji programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Nowa edycja umożliwi m.in. złożenie ofert tym, którzy nie zdążyli opracować projektów inwestycyjnych, rozpoznać możliwości finansowania, rozpisać konkursów na partnerstwo publiczno-prywatne; także tym, którzy nie zdążyli złożyć oferty lub za późno dowiedzieli się o konkursie – pisze resort. W nowym konkursie będą mogły wziąć udział także te projekty, na które gminy nie przeznaczą środków własnych.

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Niebudek

Adwokat i Doradca podatkowy, Parter Zarządzający Kancelarii LTCA Zarzycki Niebudek

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama