reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Postępowanie kwalifikacyjne w Służbie Cywilnej 2011

Postępowanie kwalifikacyjne w Służbie Cywilnej 2011

25 czerwca odbędzie się egzamin sprawdzający w ramach postępowania kwalifikacyjnego w Służbie Cywilnej. Przystąpią do niego pracownicy Służby Cywilnej ubiegający się o mianowanie.

W tym roku limit mianowań ustalono na poziomie 500 miejsc, tymczasem do postępowania kwalifikacyjnego przystąpi najprawdopodobniej blisko 2 tys. osób. Konkurencja będzie więc jeszcze silniejsza niż w roku ubiegłym kiedy to o 1000 mianowań walczyło niemal 2,5 tys. kandydatów.

Warunkiem zakończenia sprawdzianu z wynikiem pozytywnym jest uzyskanie w każdej części sprawdzianu co najmniej 1/3 maksymalnej możliwej do uzyskania w tej części liczby punktów oraz uzyskania w całym sprawdzianie co najmniej 3/5 maksymalnej możliwej do uzyskania w całym sprawdzianie.

Zakres tematyczny sprawdzianu wiedzy zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Dz.U. nr 218 poz. 1695) obejmuje wybrane zagadnienia z prawa, administracji publicznej, finansów publicznych, polityki zagranicznej i organizacji międzynarodowych, organizacji i zarządzania oraz zagadnień społecznych i ekonomicznych.

Na stronie www.ksap.gov.pl dostępne są pytania wykorzystane w testach z lat 2009 i 2010.

Osoby, które pomyślnie przejdą postępowanie kwalifikacyjne uzyskają mianowanie jeśli zmieszczą się w przyjętym limicie. Ci, którzy mimo pozytywnie zdanego egzaminu nie uzyskają statusu urzędnika, będą mogli przystąpić do egzaminu za rok.

W wyniku mianowania stosunek pracy na podstawie umowy o pracę ulega przekształceniu w stosunek pracy na podstawie mianowania. Wraz z nowymi uprawnieniami urzędnik mianowany zostaje jednak także objęty nowymi obowiązkami oraz ograniczeniami – dla przykładu musi składać coroczne oświadczenia majątkowe i nie może być członkiem partii politycznej.

Postępowanie kwalifikacyjne w Służbie Cywilnej 2011 roku odbędzie się w dniu 25 czerwca 2011 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Szczegóły na stronie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej>>

samorzad.infor.pl / ksap.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama