REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe wzory oświadczeń majątkowych samorządowców

REKLAMA

Rząd chce przyspieszyć prace nad nowymi wzorami oświadczeń majątkowych. Tylko do jutra samorządowcy mogą opiniować projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Nowe wzory oświadczeń majątkowych przygotowano dla:

REKLAMA

- radnych,

- członków zarządów,

- sekretarzy i skarbników,

- kierowników samorządowych jednostek organizacyjnych,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- osób zarządzających i członków organów samorządowych osób prawnych,

- osób wydających decyzje administracyjne w imieniu marszałka, starosty oraz wójta.

W nowym oświadczeniu majątkowym radny wykaże:

- domy, mieszkania i inne nieruchomości (wymagane szczegóły - m.in. forma nabycia, dane podmiotu od którego nieruchomość nabyto, cena);

- gospodarstwa rolne (wymagane szczegóły dotyczące m.in. wielkości i rodzaju gospodarstwa, formy i daty nabycia, poprzedniego właściciela nieruchomości, dochodów, przychodów oraz dotacji);

-zasoby pieniężne: zgromadzone w walucie polskiej i obcej (w gotówce oraz na rachunkach i w lokatach bankowych), fundusze inwestycyjne i papiery wartościowe, ubezpieczenia kapitałowe i inne;

- mienie Skarbu Państwa, innych państwowych osób prawnych, jednostek samorządu lub ich związków – które podlegało zbyciu w drodze przetargu;

- członkostwo we władzach zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych spółek prawa handlowego oraz występowanie jako pełnomocnik takiej spółki;

- udziały, akcje lub bycie wspólnikiem w spółkach prawa handlowego (z zaznaczeniem czy przekraczają one 10 proc. kapitału zakładowego);

- prowadzenie działalności gospodarczej, zarządzanie nią lub występowanie jako pełnomocnik w prowadzeniu takiej działalności;

- składniki rzeczowe mienia ruchomego o wartości powyżej 10 000 zł (np: pojazdy mechaniczne, dzieła sztuki, biżuteria, sprzęt rolniczy);

- zobowiązania pieniężne o wartości powyżej 10 000 zł w tym kredyty i pożyczki;

- prawa majątkowe o wartości powyżej 10 000 zł niewymienione w poprzednich punktach -  w tym wierzytelności;

- dochody uzyskane w roku poprzednim z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej w tabelarycznym ujęciu (z podaniem źródła, miejsca zatrudnienia, płatnika, kwoty dochodu), oraz roczny dochód małżonka .

Członek zarządu, skarbnik czy sekretarz wykaże w oświadczeniu dodatkowo członkostwo w zarządzie fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Zmiany wzorów oświadczeń majątkowych zainspirowane zostały przez raport Najwyższej Izby Kontroli z 2006 r. w którym Izba sygnalizowała potrzebę doprecyzowania wzorów oświadczeń tak, aby zakres wymaganych informacji nie budził wątpliwości.

Projekty nowych oświadczeń majątkowych dostępne na stronie bip.kprm.gov.pl>>. Termin zgłaszania uwag mija 13 października.

Czytaj także: Oświadczenia majątkowe samorządowców 2011>>

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  10 000 zł dofinansowania. Wnioski tylko do 30 września [Koła gospodyń wiejskich]

  Do końca września koła gospodyń wiejskich mogą się ubiegać o przyznanie środków finansowych na działalność statutową. Dofinansowanie wynosi w zależności od wielkości koła od 8-10 tys. zł - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Pendolino od 49 zł. Zwykły pociąg od 19 zł. Warszawa-Kraków. Warszawa Gdańsk. Do tego zniżki ustawowe. Tanio na PKP [1 października 2023 r.]

  Milion biletów w superpromocyjnych cenach. Ceny będą się zaczynały od 19 zł, np. na trasie Warszawa-Kraków czy Gdańsk-Warszawa, a w przypadku pociągów klasy Pendolino od 49 zł. Osoby uprawnione do ulg ustawowych, np. uczniowie, studenci czy renciści będą mogli skorzystać ze swoich zniżek przy zakupie naszych promocyjnych biletów. Dzięki czemu ostateczna cena przejazdu będzie jeszcze niższa.

  Sanah na Narodowym w Warszawie 22 września - Saska Kępa wyłączona z ruchu, zmiany w komunikacji miejskiej

  W piątek, 22 września o godz. 20, na stadionie Narodowym wystąpi Sanah. Ratusz zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej, szczególnie, że dla wszystkich będzie darmowa z okazji Dnia bez Samochodu. Od godziny 17 wyłączona z ruchu zostanie Saska Kępa.

  Rewolucja w VAT: MF do KSeF doda aplikację, która przygotuje automatycznie deklarację VAT. Czy biura rachunkowe stracą klientów?

  Wiceminister finansów: deklaracja podatkowa przedsiębiorców będzie wypełniana przed skarbówkę. Czy wprowadzone rozwiązanie uderzy w biura rachunkowe zmniejszając liczbę ich klientów?

  REKLAMA

  Pierwsza polska elektrownia jądrowa na obszarze gmin: Choczewo lub Gniewino i Krokowa [GDOŚ wydał decyzję środowiskową]

  GDOŚ wydał decyzję środowiskową dla elektrowni atomowej.

  Telus: cieszę się, że Ukraina zaczęła z nami rozmawiać ws. produktów rolnych

  Robert Telus minister rolnictwa odbył rozmowę telefoniczną z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim. Powiedział: Cieszę się, że Ukraina zaczęła z nami nareszcie rozmawiać ws. produktów rolnych, a nie z Niemcami czy Unią Europejską ponad naszymi głowami. 

  Sztuczna inteligencja (AI) - pomaga czy zagraża edukacji? Czy AI zabija kreatywność studentów?

  Rozwój sztucznej inteligencji (AI) stanowi przełom mający wpływ na wiele aspektów naszego życia. Jednym z obszarów, który szczególnie odczuwa wpływ nowoczesnej technologii, jest edukacja. Czy AI wspomaga i ulepsza proces edukacyjny, czy też może stanowić zagrożenie dla tradycyjnych metod nauczania? Rola sztucznej inteligencji budzi wiele pytań i dyskusji na temat jej wpływu na metody dydaktyczne, rolę wykładowców a na końcu kreatywność studentów.

  Zasiłek rodzinny od 1 listopada 2023 r. Trochę wstyd, że kwoty 95 zł, 124 zł, 135 zł, 674 zł i 764 zł nie zostały zwaloryzowane na 2024 r.

  1 listopada 2023 r. rozpocznie się nowy okres rozliczania zasiłku rodzinnego. Potrwa do 31 października 2024 r. 

  REKLAMA

  Dwie ścieżki czasowej zmiany miejsca głosowania. Dopisanie do spisu wyborców a zaświadczenie o prawie do głosowania. Czym się różnią? [Wybory 2023]

  Głosujesz poza swoim miejscem zameldowania poprzez dopisanie się do spisu wyborców w interesującej Cię gminie albo pobierając zaświadczenie o prawie do głosowania.

  Jakie owoce i warzywa kojarzą się z latem? Pierwsze miejsce może być tylko jedno

  Jakie owoce i warzywa najczęściej kojarzą się z latem? Wśród respondentów królują truskawki. A co jeszcze jest nieodłącznym symbolem lata? Sprawdzamy u progu jesieni. 

  REKLAMA