REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PGNiG niesie pomoc obywatelom Ukrainy

PGNiG niesie pomoc obywatelom Ukrainy
PGNiG niesie pomoc obywatelom Ukrainy
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

PGNiG oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wsparły transporty wody oraz suchego prowiantu dla punktów zlokalizowanych w Dorohusku, Dołhobyczowie, Hrebennem i Zosinie. PGNiG TERMIKA odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie, przekazała dary, a wśród nich najpotrzebniejsze w tym momencie śpiwory i łóżka polowe.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo razem z Fundacją PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego zorganizowało wsparcie dla punktów recepcyjnych działających przy polsko-ukraińskiej granicy. Do Lublina dotarły transporty wody oraz suchego prowiantu. Teraz ruszą one w drogę do punktów zlokalizowanych w Dorohusku, Dołhobyczowie, Hrebennem i Zosinie.

REKLAMA

Działania spółek Skarbu Państwa na rzecz Ukrainy

REKLAMA

- Społeczeństwo zjednoczyło się w chęci pomocy i okazania serca naszym ukraińskim braciom. W tej akcji uczestniczą też spółki Skarbu Państwa. Od razu, po wybuchu konfliktu, zwróciłem się do ich zarządów, aby zaangażowały swoje siły i środki w pomoc – powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Apeluję do Polaków o to, aby nie ustawali w pomocy. Dziękuję również ludziom wspaniałego serca, którzy codziennie okazują człowieczeństwo, wyciągają dłoń do naszych braci w cierpieniu, jak również wszystkim służbom i samorządom – dodał.

Działania GK PGNiG oraz Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza wpisują się w apel wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który zachęcił Spółki Skarbu Państwa do podejmowania tego rodzaju działań.

- PGNiG oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza odpowiedziały na apel wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o zaangażowanie w pomoc na rzecz obywateli Ukrainy. Cały czas jesteśmy w kontakcie i współpracujemy z władzą lokalną w województwach lubelskim i podkarpackim, by na bieżąco odpowiadać na zgłaszane zapotrzebowanie – podkreślił Robert Perkowski, wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych.

- Dzisiaj przekazujemy najpotrzebniejsze produkty – 20 tysięcy butelek wody oraz suchy prowiant. Na bieżąco reagujemy na zgłaszane zapotrzebowanie. Dla Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza nie ma dziś nic ważniejszego, niż niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w obliczu konfliktu zbrojnego – zaznaczyła Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

PGNiG solidarne z Ukrainą

REKLAMA

Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG aktywnie angażują w pomoc obywatelom Ukrainy. PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl działa na miejscu, gdzie na bieżąco zgłasza listę potrzebnych rzeczy. Wczoraj PGNiG TERMIKA odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie, przekazała dary, a wśród nich najpotrzebniejsze w tym momencie śpiwory i łóżka polowe.

- Jesteśmy nastawieni na długofalową aktywność. Wykorzystujemy nasze możliwości do udzielania wsparcia w skali trudnej do zorganizowania dla mniejszych podmiotów. W całej Grupie Kapitałowej PGNiG bieżąco monitorujemy sytuację i przygotowujemy kolejne działania. W obliczu tragedii, która dotknęła naszych sąsiadów, udzielenie pomocy jest naszym obowiązkiemmówi Paweł Majewski, prezes PGNiG.

W Grupie Kapitałowej trwają także akcje pomocowe zainicjowane przez pracowników, którzy z potrzeby serca, organizują zbiórki leków i wyposażenia medycznego na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostałeś wiadomość o ogromnych podwyżkach cen energii? Ministerstwo Klimatu wydało oświadczenie

W ostatnim czasie pojawiły się grafiki i posty w mediach społecznościowych, które wykorzystują wizerunki znanych osób i zawierają linki wyłudzające dane. Te fałszywe informacje sugerują, że można uniknąć ogromnych podwyżek cen energii. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że od 1 lipca 2024 r. obowiązuje ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. 

Uproszczenia dla rolników, którzy ubiegają się o płatności ekologiczne do powierzchni upraw paszowych już w 2025 r. Znamy szczegóły projektu

Pojawią się uproszczenia dla rolników, którzy ubiegają się o płatności ekologiczne do powierzchni upraw paszowych. Ministerstwo rolnictwo przygotowało projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków i szczegółowego trybu przyznawania i wypłaty pomocy finansowej w formie płatności ekologicznych w ramach Planu Strategicznego dla wspólnej polityki rolnej na lata 2023–2027.

Prace nad planem ogólnym i strategią rozwoju Warszawy wyznaczą jej politykę przestrzenną na najbliższe 20 lat

Stołeczny Ratusz poinformował o rozpoczęciu prac nad strategią rozwoju Warszawy 2040+ oraz planem ogólnym miasta. Dokumenty muszą być gotowe do końca 2025 r.

Warszawa rozpoczęła prace nad planem ogólnym i strategią rozwoju określającymi nową politykę przestrzenną miasta

Wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że już wkrótce rozpoczną się prace nad strategią rozwoju Warszawy 2040 oraz planem ogólnym. To dokumenty, które określą, w jakim kierunku powinna się rozwijać stolica przez najbliższe 20 lat.

REKLAMA

Podwyżki opłat o 100% (śmieci), 33% (woda), 40% (ścieki). Pokryją to zapowiedziane dziś przez D. Tuska podwyżki? [budżetówka, emeryci, renciści]

Podwyżka opłat za odbiór śmieci o 100% w Radomiu. Jest to niestety zapowiedź tego, co będzie się działo prawdopodobnie w całej Polsce. W przypadku wody podwyżka opłat, to 33%. A za ścieki 40%. W przyszłym roku budżetówka dostanie tylko 4,1 podwyżki a emeryci przeskoczą 7%. 

Wiemy, jak wyglądają etykiety dla aptek sprzedających pigułkę "dzień po"

Na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej dostępne są zatwierdzone projekty naklejek dla aptek biorących udział w pilotażowej sprzedaży pigułek antykoncepcyjnych. Główny Inspektorat Farmaceutyczny uznał, że takie informacje o aptekach nie naruszają zakazu reklamy obowiązującego w tych placówkach.

Kolejne zmiany dla uczniów w roku szkolnym 2024/25. Modernizacja testów sprawnościowych

Wtorkowa konferencja prasowa przyniosła ważne zapowiedzi dotyczące programu testów sprawnościowych uczniów. Minister sportu, Sławomir Nitras, ogłosił zmiany, a szefowa MEN, Barbara Nowacka, podkreśliła potrzebę modernizacji.

Zmiany w maturach 2025 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało uchylenie przepisów dotyczących składania wstępnych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Zdaniem resortu, dwukrotne gromadzenie tych danych przez szkoły jest już nieuzasadnione. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie egzaminu maturalnego. Co to oznacza? 

REKLAMA

Od 1 lipca 2024 r. zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy. Zmiany dotyczą również świadczenia Dobry Start

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy została już podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw. Na czym polegają zmiany w przyznawaniu świadczenia Dobry start i kiedy zaczną obowiązywać?

Asystenci międzykulturowi nowym zawodem w szkołach. Czy to oznacza nowy przedmiot w roku szkolnym 2024/25?

Wiceministra edukacji Joanna Mucha poinformowała o nowym projekcie, nad którym pracuje resort edukacji. Chodzi o dofinansowanie samorządom zatrudnienia asystentów międzykulturowych. 

REKLAMA