reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Samorządowcy z Dolnego Śląska w Akademii!

Samorządowcy z Dolnego Śląska w Akademii!

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej dostarcza pracownikom samorządu wiedzę związaną z tym, jakie korzyści płyną z partycypacji na poziomie lokalnym i jak skutecznie włączać mieszkańców w  podejmowanie decyzji o przyszłości gmin i powiatów. Dziś do udziału w Akademii zapraszamy samorządowców z województwa dolnośląskiego.

Poznanie metod partycypacyjnego tworzenia i wdrażania strategii i programów lokalnych, wiedza o dobrych praktykach w tym zakresie, umiejętność prowadzenia konsultacji i pisania dobrych strategii – znajomość tych zagadnień staje się coraz bardziej istotna dla nowoczesnych samorządów.

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej to propozycja przygotowana przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej z myślą o urzędnikach, którzy chcą poznawać zagadnienia związane z partycypacją publiczną, a zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać w codziennej pracy.

ALPP jest realizowana w ramach projektu partnerskiego „Decydujmy razem”. Celem projektu jest  wzmocnienie ogólnopolskiego systemu wspierania partycypacji w kształtowaniu i realizacji skutecznych strategii rozwoju.

Podczas zajęć poruszone zostaną tematy z zakresu 4 polityk strategii lizbońskiej: zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości, zatrudnienia, integracji społecznej. Akademia prowadzona będzie metodą dwóch kroków: warsztaty, wizyty studyjne połączone z seminarium. 

Organizatorzy Akademii zapraszają wójtów, burmistrzów, starostów, naczelników wydziałów, których zakres kompetencji pokrywa się z 4 wymienionymi obszarami polityk oraz sekretarzy, pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, przewodniczących rad, radnych oraz innych delegowanych przez urząd pracowników chcących wziąć udział w warsztatach i wizytach studyjnych.

Dołączenie do ALPP daje możliwość wzięcia udziału w prestiżowym projekcie „Decydujmy razem”, umożliwia dostęp do doświadczeń wynikających z realizacji projektu, rozszerza wiedzę na temat diagnozy problemów społecznych, tworzenia i wdrażania programów i strategii, dobrego planowania, aktywizowania społeczności lokalnej, technik negocjacyjnych rozwiązywania sytuacji konfliktowych, pomaga poprawić jakość dokumentów strategicznych gminy/powiatu. Zajęcia odbywają się z wybitnymi specjalistami - praktykami, twórcami wielu publikacji na temat partycypacji.

Udział w Akademii Lokalnej Polityki Publicznej jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Pauliną Szczepaniak:
tel. 22-322-84-34,  e-mail:  alpp@frdl.org.pl. 

Na zgłoszenia oczekujemy do 12 września 2011 roku. 

Więcej informacji o ALPP oraz o projekcie „Decydujmy razem” na stronach www.frdl.mazowsze.pl oraz www.decydujmyrazem.pl.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama