reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nabór wniosków na schetynówki tylko do środy

Nabór wniosków na schetynówki tylko do środy

Od 7 września do 5 października potrwa nabór wniosków do drugiej edycji tzw. schetynówek.

Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu uchwałę w sprawie kontynuacji Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych oraz projekt nowelizacji rozporządzenia w tej sprawie, przedłożone przez Jerzego Millera ministra spraw wewnętrznych i administracji.

W drugim etapie programu w latach 2012-2015 będzie finansowana modernizacja i rozbudowa przeszło 13 tys. km dróg lokalnych, gminnych i powiatowych. Dotychczasowy program zostanie zakończony w 2011 r. Dzięki niemu do końca 2010 r. wyremontowano i zmodernizowano ponad 5,6 tys. km dróg lokalnych.

Nowy etap „schetynówek” pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II. Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” będzie realizowany w latach 2012 – 2015. Program będzie realizowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewodów. Minister będzie nadzorował i koordynował działania wojewodów, których podstawowym zadaniem będzie nabór wniosków o dotację budżetową od jednostek samorządu terytorialnego, a także udzielanie tych dotacji oraz monitorowanie ich prawidłowego wykorzystania i rozliczenia.

Jednostki samorządu terytorialnego już mogą starać się o dofinansowanie z budżetu państwa prac w zakresie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych. Wnioski przyjmować będą wojewodowie do 5 października.

W 2012 r. rząd przekaże samorządom na realizację zadań drogowych 200 mln zł, w latach 2013-2015 będzie to 3 mld zł (po miliard w każdym roku), co oznacza łączne dofinansowanie na poziomie 3,2 mld zł.

Samorządy chcące skorzystać z dotacji budżetowej będą musiały przeznaczyć środki własne na planowaną inwestycję infrastrukturalną: 30 proc. pokryją środki budżetowe a 70 proc. stanowić będą środki własne samorządów (gmin i powiatów).

samorzad.infor.pl / mswia.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama