REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

E – Kontrola Zarządcza w administracji samorządowej - cykl konferencji

REKLAMA

Grupa Technologiczna Passus, firma Open One i Handikap Audyt zapraszają na cykl bezpłatnych konferencji e-Kontrola Zarządcza.

Grupa technologiczna Passus oraz firma konsultingowa Handikap Audyt zapraszają na cykl bezpłatnych konferencji e – Kontrola Zarządcza w administracji samorządowej. Spotkania, organizowane z myślą o prezydentach, burmistrzach, starostach oraz wójtach pozwolą przedstawicielom administracji samorządowej dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie realizować przepisy ustawy o finansach publicznych.

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze z seminariów odbyło się 27 października w Warszawie. Kolejne planowane konferencje będą miały miejsce się: 23 listopada w Toruniu, 1 grudnia w Łodzi oraz 7 grudnia we Wrocławiu. Patronat honorowy nad cyklem seminariów objął Związek Powiatów Polskich.

„Ustawa o finansach publicznych nakłada na jednostki samorządu terytorialnego szereg obowiązków związanych z obszarem kontroli zarządczej. Rok 2010 był okresem przejściowym, który ustawodawca pozostawił jednostkom na zapoznanie się z przepisami. Obecnie nadal ta tematyka wywołuje wiele kontrowersji i jest niejasna dla wielu urzędników. W czasie naszych spotkań w prosty i czytelny sposób mówimy co i w jaki sposób robić oraz demonstrujemy gotowe rozwiązania, tak by w pełni wywiązywać się z obowiązków, jakie na jednostki administracyjne nakłada ustawa” – mówi Arkadiusz Kowalewski z firmy Passus Sp. z o.o.

REKLAMA

W trakcie spotkania przedstawiciele Grupy Passus oraz firmy konsultingowej Handikap Audyt przedstawią zagadnienia związane z Kontrolą Zarządczą skupiając się w szczególności na opisaniu obowiązków wynikających z przepisów ustawy o finansach publicznych oraz działaniach, które należy i warto wykonywać w tym obszarze. Przedstawiciele jednostek administracyjnych będą również mogli poszerzyć swoją wiedzę w obszarze porządkowania systemu kontroli zarządczej.

W czasie konferencji przedstawione zostaną także narzędzia teleinformatyczne, za pomocą których można skutecznie realizować standardy kontroli zarządczej w urzędzie w takich obszarach jak: środowisko wewnętrzne, cele i zarządzanie ryzykiem, mechanizmy kontroli, komunikacja oraz monitorowanie i ocena. Prelegenci podpowiedzą, w jaki sposób przygotować i wprowadzić harmonogram kontroli zarządczej, jak tworzyć plany i listy kontrolne oraz w jaki sposób oceniać efektywność realizowanych działań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej informacji na temat e-Kontroli Zarządczej można uzyskać na stronie: http://ekz.org.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

REKLAMA

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA