REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 [Rozliczenie]

POIR 2014-2020
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

MFiPR: Do końca 2022 r. zrealizowano ponad 60 proc. inwestycji w ramach POiR 2014-2020

Do końca 2022 r. zrealizowano ponad 60 proc. inwestycji, czyli blisko 9 tys. projektów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 - poinformował resort funduszy w czwartek. Wartość zakończonych projektów to ponad 30 proc. dostępnej alokacji wynoszącej blisko 42 mld zł, którą przekroczono.

REKLAMA

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 [Rozliczenie]

Jak poinformowało w czwartek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR), Komitet Monitorujący Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR) 2014-2020 przedstawił sprawozdanie roczne za 2022 rok.

"Od uruchomienia programu do końca 2022 r. w ramach POIR 2014-2020 przeznaczono ponad 46 mld zł na inwestycje, tym samym przekroczona została alokacja całego programu, która wynosi blisko 42 mld zł" - poinformowało ministerstwo.

REKLAMA

"Cała kwota została przekazana na realizację ponad 14,5 tys. projektów badawczych i wdrożeniowych, zwiększając w ten sposób konkurencyjność i innowacyjność polskich przedsiębiorców. Do końca 2022 r. zakończono realizację ponad 60 proc. tych inwestycji, czyli blisko 9 tys. projektów. Wartość zakończonych projektów stanowi ponad 30 proc. dostępnej alokacji" – powiedziała cytowana w komunikacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Wiceminister dodała, że od początku realizacji POIR podpisano umowy na kwotę dofinansowania, która stanowi ponad 110 proc. alokacji, zaś do Komisji Europejskiej zawnioskowano do tej pory o środki unijne w wysokości 8,4 mld euro z EFRR, czyli prawie 95 proc. całej alokacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Jestem przekonana, że te kończące się inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju polskiej gospodarki" - stwierdziła wiceszefowa MFiPR.

MFiPR poinformowało, że w 2022 r. w ramach POIR 2014-2020 kontynuowano wdrażanie instrumentów, które miały ograniczać negatywne skutki COVID-19, w tym: instrumentu finansowego fundusz pożyczkowy, funduszu gwarancyjnego w formule rozszerzonej o możliwość obejmowania gwarancjami POIR również kredytów obrotowych, funduszu pożyczkowego REACT-EU.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Amerykanie, Niemcy i Francuzi będą produkować amunicję na Ukrainie. Podpisano już umowy z ukraińskim rządem

Koncern zbrojeniowy ze Stanów Zjednoczonych Northrop Grumman zacznie produkcję amunicji na Ukrainie. Taką informacje przekazał ukraiński portal Militarnyj. To pierwsza taka umowa między ukraińskim rządem a amerykańską firmą produkującą broń.

Za małe podwyżki dla policjantów? Będzie jednak więcej na kontach niż 4,1%? Przecież w policji już dziś jest 15 000 wakatów

Już dziś jest w Policji 15 000 wakatów. Co się stanie z zainteresowaniem pracą policjanta w przypadku podniesienia mundurowym pensji w 2025 r. tylko o 4,1%. Tyle deklaruje rząd premiera D. Tuska dla całej budżetówki w 2025 r.

Czy nauczycielka teraz może przejść na emeryturę z ZUS już po ukończeniu 55. roku życia, na czym polega wcześniejsza emerytura dla nauczycieli

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne choć formalnie emeryturą nie jest, w rzeczywistości pełni rolę wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Czy jednak wszyscy zatrudnieni w tym zawodzie mogą z takiego świadczenia z ZUS skorzystać, zy tylko gdy stracą pracę?

Od 1 września 2025 r. zmiany w szkołach. Jedna godzina tygodniowo religii. Czy coś jeszcze się zmieni?

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w polskich szkołach zostanie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. To oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach religijnych raz w tygodniu.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń nawet o 1000 zł dla pracowników samorządowych. Padł apel ZMP

 Związek Miast Polskich wyraził negatywną opinię o projekcie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników samorządowych. 

Nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami. Od dziś wnioski. Wzór wniosku [Podróże z klasą]

Pomimo apeli ZNP nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek szkolnych. Dziś rusza przyjmowanie wniosków do najnowszego programu dofinansowania wycieczek szkolnych (2-5 dni) [Podróże z klasą].

Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

REKLAMA

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

REKLAMA