reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Łódzkie: samorządowe stypendia dla 400 uzdolnionych uczniów

Łódzkie: samorządowe stypendia dla 400 uzdolnionych uczniów

400 uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego otrzyma w tym roku szkolnym stypendia samorządu województwa. Przez rok uczniowie z niezamożnych rodzin będą otrzymywać 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego, Joanna Blewąska, zarząd województwa zatwierdził właśnie listę stypendystów. Przypomniała, że stypendia przyznawane są w ramach kolejnej edycji "Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej".

Projekt ten realizowany jest od września 2009 r. W dwóch dotychczasowych edycjach programu co roku wyłaniano 300 uczniów, którzy otrzymywali stypendium. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przyznał, że ze względu na duże zainteresowanie projektem, w roku szkolnym 2011/2012 została zwiększona liczba uczniów wspieranych finansowo o kolejnych 100.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych oraz pochodzą z niezamożnych rodzin. Stypendium w wysokości 450 zł miesięcznie przyznawane jest od września do sierpnia. W grudniu uczniowie otrzymują wyrównanie.

Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na zakup podręczników, książek, sprzętu komputerowego i innych pomocy naukowych. Także na udział w kursach językowych, obozach naukowych i wycieczkach edukacyjnych.

Jak powiedziała Blewąska uczniowie mogą starać się o stypendium co roku. "Jest kilka osób, które już po raz kolejny je otrzymali" - dodała.

Dotychczas ze wsparcia skorzystało 600 uczniów, którzy łącznie otrzymali już ponad 4,3 mln zł. Projekt realizowany jest przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ma trwać do września 2014 roku.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama