REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Łódź ma własną aplikację informacyjną na smartfony

REKLAMA

Łódź jako jedno z pierwszych europejskich miast ma własną aplikację mobilną na smartfony zawierającą informacje o najciekawszych miejscach, wydarzeniach oraz rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Aplikacja adresowana jest zarówno do łodzian jak i turystów.

"Łódź insider" to swoisty informator miejski w telefonie, który można zainstalować bezpłatnie w smartfonach z systemami iOS i Android oraz z dostępem do internetu. Składa się z trzech części: katalogu ciekawych miejsc podzielonych na kilka kategorii (kultura, nauka, rozrywka czy sport) wraz z ich opisami i zdjęciami, kalendarza wydarzeń oraz rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Aplikacja wskazuje też położenie użytkownika i podpowiada np., w pobliżu jakich miejsc się znajduje albo gdzie jest najbliższy przystanek. Dzięki temu użytkownicy nowoczesnych telefonów komórkowych i mobilnego internetu będą mogli sprawdzić np. do jakiego klubu się wybrać, co warto zwiedzić i jak dojechać w określone miejsce.

"Jesteśmy nowocześni, kreatywni i innowacyjni. Ułatwiamy życie łodzianom, ale również zachęcamy turystów, żeby za pomocą tej aplikacji poznawali Łódź i odwiedzali jej najciekawsze miejsca" - powiedziała w czwartek podczas prezentacji aplikacji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Aplikacja została stworzona w taki sposób, aby można ją stale rozwijać i aktualizować. "Kalendarz wydarzeń i katalog miejsc są uzupełniane na bieżąco i mamy nadzieję, że będzie tam coraz więcej fajnych treści. Rozkłady jazdy codziennie pobierane są z serwerów MPK" - powiedział Michał Ryszkiewicz z Agencji Kamikaze, która wykonała aplikację.

W razie nagłych zdarzeń w mieście w aplikacji będzie uruchamiana też "belka informacyjna", na której będą pojawiać się informacje np. o utrudnieniach w ruchu w Łodzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Aplikacja "Łódź insider" jest dostępna bezpłatnie w Apple Store i Android Market w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Będzie można ją także ściągnąć na swój telefon za pomocą fotokodów, które będą umieszczone na plakatach w tramwajach i autobusach.

Właścicielem aplikacji jest Urząd Miasta Łodzi. Jej stworzenie kosztowało magistrat ok. 32 tys. zł. Obsługą i bieżącym uzupełnianiem informacji ma zajmować się zewnętrzna firma wybrana w konkursie. Przedstawiciele urzędu szacują, że koszt obsługi wyniesie 20 tys. zł rocznie.

Według magistratu Łódź jest pierwszym miastem w Polsce i trzecim w Europie, który posiada taką własną aplikację. Wszystkie informacje oraz linki do jej pobrania są dostępne na stronie www.lodzinsider.pl.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 września 2025 r. zmiany w szkołach. Jedna godzina tygodniowo religii. Czy coś jeszcze się zmieni?

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w polskich szkołach zostanie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. To oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach religijnych raz w tygodniu.

Podwyżki wynagrodzeń nawet o 1000 zł dla pracowników samorządowych. Padł apel ZMP

 Związek Miast Polskich wyraził negatywną opinię o projekcie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników samorządowych. 

Nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami. Od dziś wnioski. Wzór wniosku [Podróże z klasą]

Pomimo apeli ZNP nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek szkolnych. Dziś rusza przyjmowanie wniosków do najnowszego programu dofinansowania wycieczek szkolnych (2-5 dni) [Podróże z klasą].

Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

REKLAMA

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

Od 1 lipca 2024 r. 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników. Startuje pilotażowy program

Już od 1 lipca 2024 roku urzędnicy miejscy w Lesznie będą pracować 35 godzin zamiast 40 godzin tygodniowo przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego. Wierzę, że moi pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy – mówi prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

REKLAMA

Kto może dorabiać do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego? Wyjaśnienia ZUS

ZUS wyjaśnia, że przejście na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej. Kadra pedagogiczna może w dalszym ciągu pracować, ale aby ZUS nie zawiesił czy nie zmniejszył wypłacanego świadczenia, trzeba spełnić określone warunki. Jakie?

Zmiany w nauczaniu religii. Rzecznik Praw Obywatelskich wyraził obawy

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek wyraził obawy co do proponowanych zmian w organizacji nauki religii w szkołach. Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji ma uelastyczniać możliwość organizacji lekcji religii i etyki, umożliwiając tworzenie grup dzieci z różnych roczników i oddziałów klasowych. Jednak RPO wskazuje na trudności związane z ochroną konstytucyjnego prawa do nauki oraz ochroną pracy. Nowa organizacja lekcji religii może prowadzić do redukcji zatrudnienia katechetów, dlatego RPO zwraca uwagę na potrzebę określenia mechanizmów pomocy dla tej grupy nauczycieli.

REKLAMA