| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ulicami Łodzi pobiegną w kwietniu maratończycy

Ulicami Łodzi pobiegną w kwietniu maratończycy

W połowie kwietnia odbędzie się druga edycja zawodów "Łódź Maraton Dbam o Zdrowie". Organizatorzy otrzymali już ponad 1,5 tys. zgłoszeń, a na starcie spodziewają się ok. 3 tys. uczestników. Władze miasta wsparły organizację imprezy kwotą 150 tys. zł.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że władze miasta będą wspierały organizację imprezy.

"To dopiero druga edycja odnowionego maratonu w Łodzi, ale wiemy, że zyskał on sobie rozgłos. Mamy już zgłoszenia m.in. z USA, Maroka, Francji, Niemiec i Słowacji. Zależy nam na tym, żebyśmy stali się jednym z wiodących maratonów w Polsce. Dla miasta są z tego olbrzymie korzyści. Jeżeli większość biegaczy przyjedzie spoza granic Łodzi, to z osobami towarzyszącymi spędzi tu kilka dni. To realny zysk dla hoteli, restauratorów i handlu" - powiedziała Zdanowska.

Zaangażowanie władz Łodzi w organizację imprezy pochwalił dyrektor maratonu Michał Drelich. Podkreślił, że dzięki wsparciu magistratu trasa biegu będzie jedną z najatrakcyjniejszych w kraju.

"Władze Łodzi mają odwagę zrobić maraton tak, jak to się robi na całym świecie. Tak, by pokazywał najatrakcyjniejsze miejsca w mieście. Dodatkowym atutem jest to, że jako jeden z zaledwie trzech biegów w Europie nasz maraton będzie się kończył w hali" - zaznaczył.

"Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2012" odbędzie się 15 kwietnia. Trasa prowadzić będzie m.in. al. Unii Lubelskiej, Mickiewicza, Żeromskiego, Piotrkowską, Kościuszki, Jaracza, Narutowicza, Sienkiewicza, Krakowską i Maratońską. Meta w hali Atlas Arena.

W 2011 roku po dwuletniej przerwie maraton wrócił na ulice Łodzi. Na starcie stanęło 1,5 tys. osób. Organizatorami tegorocznej imprezy są: Urząd Miasta Łodzi, Helion Healthcare Group oraz spółka DOZ, zarządzająca siecią aptek "Dbam o Zdrowie".

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »