REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dziennikarze ocenią urzędy na Mazowszu

REKLAMA

Dziś rozpoczął się plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” organizowany przez Warszawską Grupę Doradców PR pod patronatem naszej Redakcji. 15 lutego do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich na Mazowszu zostały rozesłane karty do głosowania na urzędników najlepiej dbających o kontakt z mediami. Dziennikarze mają szansę wyrazić swoją opinię na temat najbardziej medialnego burmistrza, prezydenta, wójta i starosty. Ponadto mogą wskazać na najlepszego rzecznika prasowego oraz stronę internetową urzędu. Dziennikarze będą wyrażać swoją opinię do 15 marca. Plebiscytowi towarzyszy kampania reklamowa w RMF MAXXX.

Ile jest urzędów na Mazowszu? Żaden przeciętny człowiek nie jest w stanie tego policzyć. Niemal każdy mieszkaniec uważa, że działania któregokolwiek z nich pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie, jak sami przyznają „nie wiedzą co dzieje się w ich mieście, nad czym ich urzędy aktualnie pracują, co chcą zmienić, poprawić”. Warszawska Grupa Doradców PR postanowiła sprawdzić w czym tkwi problem.

REKLAMA

Z badania ankietowego, jakie przeprowadzili na rzecznikach prasowych urzędów na Mazowszu w październiku 2011 roku wynika, iż w wielu urzędach należy poprawić komunikację na linii urzędnik- media lokalne, a co za tym idzie społeczeństwo.

REKLAMA

W tym celu Warszawska Grupa Doradców PR opracowała program „Akademia Urzędnika Samorządowego”. W ramach niego przeprowadzone zostaną dwa przedsięwzięcia. Pierwszy z nich -  plebiscyt „Urząd przyjazny mediom i społeczeństwu”, w oparciu o współpracę i wiedzę lokalnych dziennikarzy na temat komunikacji poszczególnych urzędów z mediami, pozwoli wyłonić najlepszych w 6 kategoriach: medialny prezydent, medialny starosta, medialny burmistrz, medialny wójt, najlepsza strona www urzędu, oraz rzecznik prasowy roku 2011. Wyniki plebiscytu pokażą kto na Mazowszu dba o prowadzenie udanej polityki informacyjnej oraz o dobry wizerunek urzędu. Laureaci, otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe od partnerów projektu - Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego i Regioportal.pl.

Stawiając za wzór konkretne osoby i instytucje, poprzez wymianę doświadczeń, plebiscyt umożliwi podniesienie poziomu prowadzenia komunikacji społecznej tym, u których ten obszar jest jeszcze słabo rozwinięty. Pozwoli także na wzbudzenie większego zaufania  wśród społeczeństwa lokalnego. Także przedstawiciele lokalnych mediów wiążą z plebiscytem ogromne nadzieje licząc, że ich współpraca z urzędnikami będzie przebiegała sprawniej niż dotychczas, nie mówiąc już o podniesieniu swojego znaczenia przy poprawianiu komunikacji na linii urzędnik – media.

Warszawska Grupa Doradców PR pomyślała także o mieszkańcach Mazowsza, dlatego drugim, nieodłącznym elementem programu Akademii Urzędnika Samorządowego jest Konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”, skierowany właśnie do nich. Konkurs ma uzmysłowić ludziom, jak ważna w ich życiu prywatnym i zawodowym jest komunikacja. Dla zwycięzcy przygotowano specjalną nagrodę, a mianowicie pakiet szkoleń zorganizowanych przez WGD-PR, które umożliwią zwycięscy podnoszenie swoich zdolności w sferze komunikacji, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Projekt "Szkoły międzypokoleniowej" ruszy jesienią, w formie pilotażu

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej", czyli wspólna przestrzeń dla uczniów i seniorów, sprzyjająca wymianie informacji i integracji międzypokoleniowej, ruszy jesienią w formie pilotażu. Tak przekazała minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.

Minister finansów: płace w budżetówce wzrosną nieznacznie więcej niż 4,1% w 2025 roku. Realna wartość wynagrodzeń ma być utrzymana

Resort finansów zaproponuje Radzie Ministrów wyższą niż 4,1 proc. waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 r. - poinformował 15 lipca 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego. Nie wskazał jednak żadnego konkretnego wskaźnika podwyżek dla budżetówki w przyszłym roku.

Darmowa rehabilitacja z ZUS dla nauczycieli i innych pracujących głosem. Dla kogo 24 dni w sanatorium? Jak uzyskać skierowanie?

ZUS informuje, że osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy (np. nauczyciele) są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. Jeżeli chcą temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS w schorzeniach narządu głosu. Rehabilitacja lecznicza w zakresie schorzenia narządu głosu, na którą kieruje ZUS, trwa 24 dni w ośrodku rehabilitacyjnym w takich miejscowościach jak: Ciechocinek, Jelenia Góra, Ostróda, Świeradów-Zdrój, Uniejów. Jak uzyskać skierowanie do sanatorium?

Wakacje 2024: dokąd najchętniej jeżdżą Polacy i jakie mają budżety?

Większość Polaków (84 proc.) planuje wyjechać na wakacje, i większość spędzi je w Polsce (64 proc.). Tak wynika z  raportu International Travel Confidence Index 2024 opracowanego na zlecenie Allianz Partners.

REKLAMA

Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA

Czy warto iść na tradycyjne studia w 2024 roku? Gdzie zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w pracy?

Dziś coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Także rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?

Dyrektor CKE: Będą zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty w 2025 r. Rok szkolny 2024/2025: Odchudzona o 20% podstawa programowa

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Polską Agencją Prasową udzielił informacji odnośnie zmian w maturach i egzaminie ósmoklasisty wynikających z uszczuplenia podstawy programowej od roku szkolnego 2024/2025. Najwięcej zmian ma być na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak pisemnym, jak i ustnym, np. znacznie skrócona zostanie lista pytań jawnych.

REKLAMA