REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dziennikarze ocenią urzędy na Mazowszu

REKLAMA

Dziś rozpoczął się plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” organizowany przez Warszawską Grupę Doradców PR pod patronatem naszej Redakcji. 15 lutego do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich na Mazowszu zostały rozesłane karty do głosowania na urzędników najlepiej dbających o kontakt z mediami. Dziennikarze mają szansę wyrazić swoją opinię na temat najbardziej medialnego burmistrza, prezydenta, wójta i starosty. Ponadto mogą wskazać na najlepszego rzecznika prasowego oraz stronę internetową urzędu. Dziennikarze będą wyrażać swoją opinię do 15 marca. Plebiscytowi towarzyszy kampania reklamowa w RMF MAXXX.

Ile jest urzędów na Mazowszu? Żaden przeciętny człowiek nie jest w stanie tego policzyć. Niemal każdy mieszkaniec uważa, że działania któregokolwiek z nich pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie, jak sami przyznają „nie wiedzą co dzieje się w ich mieście, nad czym ich urzędy aktualnie pracują, co chcą zmienić, poprawić”. Warszawska Grupa Doradców PR postanowiła sprawdzić w czym tkwi problem.

REKLAMA

Z badania ankietowego, jakie przeprowadzili na rzecznikach prasowych urzędów na Mazowszu w październiku 2011 roku wynika, iż w wielu urzędach należy poprawić komunikację na linii urzędnik- media lokalne, a co za tym idzie społeczeństwo.

REKLAMA

W tym celu Warszawska Grupa Doradców PR opracowała program „Akademia Urzędnika Samorządowego”. W ramach niego przeprowadzone zostaną dwa przedsięwzięcia. Pierwszy z nich -  plebiscyt „Urząd przyjazny mediom i społeczeństwu”, w oparciu o współpracę i wiedzę lokalnych dziennikarzy na temat komunikacji poszczególnych urzędów z mediami, pozwoli wyłonić najlepszych w 6 kategoriach: medialny prezydent, medialny starosta, medialny burmistrz, medialny wójt, najlepsza strona www urzędu, oraz rzecznik prasowy roku 2011. Wyniki plebiscytu pokażą kto na Mazowszu dba o prowadzenie udanej polityki informacyjnej oraz o dobry wizerunek urzędu. Laureaci, otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe od partnerów projektu - Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego i Regioportal.pl.

Stawiając za wzór konkretne osoby i instytucje, poprzez wymianę doświadczeń, plebiscyt umożliwi podniesienie poziomu prowadzenia komunikacji społecznej tym, u których ten obszar jest jeszcze słabo rozwinięty. Pozwoli także na wzbudzenie większego zaufania  wśród społeczeństwa lokalnego. Także przedstawiciele lokalnych mediów wiążą z plebiscytem ogromne nadzieje licząc, że ich współpraca z urzędnikami będzie przebiegała sprawniej niż dotychczas, nie mówiąc już o podniesieniu swojego znaczenia przy poprawianiu komunikacji na linii urzędnik – media.

Warszawska Grupa Doradców PR pomyślała także o mieszkańcach Mazowsza, dlatego drugim, nieodłącznym elementem programu Akademii Urzędnika Samorządowego jest Konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”, skierowany właśnie do nich. Konkurs ma uzmysłowić ludziom, jak ważna w ich życiu prywatnym i zawodowym jest komunikacja. Dla zwycięzcy przygotowano specjalną nagrodę, a mianowicie pakiet szkoleń zorganizowanych przez WGD-PR, które umożliwią zwycięscy podnoszenie swoich zdolności w sferze komunikacji, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wyższe stawki uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Rozporządzenie już obowiązuje

  W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r.

  Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

  Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I. Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  REKLAMA

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

  Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

  REKLAMA

  Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane i opublikowane. Wchodzi w życie 22 lutego ze skutkiem od 1 stycznia

  W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Już 21 lutego rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

  Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

  Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

  REKLAMA