reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dziennikarze ocenią urzędy na Mazowszu

Dziennikarze ocenią urzędy na Mazowszu

Dziś rozpoczął się plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” organizowany przez Warszawską Grupę Doradców PR pod patronatem naszej Redakcji. 15 lutego do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich na Mazowszu zostały rozesłane karty do głosowania na urzędników najlepiej dbających o kontakt z mediami. Dziennikarze mają szansę wyrazić swoją opinię na temat najbardziej medialnego burmistrza, prezydenta, wójta i starosty. Ponadto mogą wskazać na najlepszego rzecznika prasowego oraz stronę internetową urzędu. Dziennikarze będą wyrażać swoją opinię do 15 marca. Plebiscytowi towarzyszy kampania reklamowa w RMF MAXXX.

Ile jest urzędów na Mazowszu? Żaden przeciętny człowiek nie jest w stanie tego policzyć. Niemal każdy mieszkaniec uważa, że działania któregokolwiek z nich pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie, jak sami przyznają „nie wiedzą co dzieje się w ich mieście, nad czym ich urzędy aktualnie pracują, co chcą zmienić, poprawić”. Warszawska Grupa Doradców PR postanowiła sprawdzić w czym tkwi problem.

Z badania ankietowego, jakie przeprowadzili na rzecznikach prasowych urzędów na Mazowszu w październiku 2011 roku wynika, iż w wielu urzędach należy poprawić komunikację na linii urzędnik- media lokalne, a co za tym idzie społeczeństwo.

W tym celu Warszawska Grupa Doradców PR opracowała program „Akademia Urzędnika Samorządowego”. W ramach niego przeprowadzone zostaną dwa przedsięwzięcia. Pierwszy z nich -  plebiscyt „Urząd przyjazny mediom i społeczeństwu”, w oparciu o współpracę i wiedzę lokalnych dziennikarzy na temat komunikacji poszczególnych urzędów z mediami, pozwoli wyłonić najlepszych w 6 kategoriach: medialny prezydent, medialny starosta, medialny burmistrz, medialny wójt, najlepsza strona www urzędu, oraz rzecznik prasowy roku 2011. Wyniki plebiscytu pokażą kto na Mazowszu dba o prowadzenie udanej polityki informacyjnej oraz o dobry wizerunek urzędu. Laureaci, otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe od partnerów projektu - Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego i Regioportal.pl.

Stawiając za wzór konkretne osoby i instytucje, poprzez wymianę doświadczeń, plebiscyt umożliwi podniesienie poziomu prowadzenia komunikacji społecznej tym, u których ten obszar jest jeszcze słabo rozwinięty. Pozwoli także na wzbudzenie większego zaufania  wśród społeczeństwa lokalnego. Także przedstawiciele lokalnych mediów wiążą z plebiscytem ogromne nadzieje licząc, że ich współpraca z urzędnikami będzie przebiegała sprawniej niż dotychczas, nie mówiąc już o podniesieniu swojego znaczenia przy poprawianiu komunikacji na linii urzędnik – media.

Warszawska Grupa Doradców PR pomyślała także o mieszkańcach Mazowsza, dlatego drugim, nieodłącznym elementem programu Akademii Urzędnika Samorządowego jest Konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”, skierowany właśnie do nich. Konkurs ma uzmysłowić ludziom, jak ważna w ich życiu prywatnym i zawodowym jest komunikacja. Dla zwycięzcy przygotowano specjalną nagrodę, a mianowicie pakiet szkoleń zorganizowanych przez WGD-PR, które umożliwią zwycięscy podnoszenie swoich zdolności w sferze komunikacji, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama