reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Słupsk: Mieszkańcy chcą przeprowadzenia referendum

Słupsk: Mieszkańcy chcą przeprowadzenia referendum

Pięcioro mieszkańców Słupska (Pomorskie), którzy chcą odwołania prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego, może już zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum. W czwartek do ratusza i komisarza wyborczego wpłynęło powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia głosowania.

Dyrektor słupskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Krystyna Stanisławska powiedziała PAP, że powiadomienie spełnia wszystkie formalne wymogi. Na zebranie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum grupa inicjatywna ma 60 dni. Zamiar ten musi poprzeć niemal 8 tys. mieszkańców Słupska.

Lider grupy inicjatywnej, przedsiębiorca, były szef Słupskiej Rady Organizacji Pozarządowych Jarosław Madej powiedział w czwartek dziennikarzom, że za inicjatywą zmierzającą do odwołania prezydenta nie stoi żadna partia polityczna ani tajemnicze osoby.

Jak wyjaśnił, po prostu "jako mieszkańcy Słupska uważają, że czas kierowania miastem przez Macieja Kobylińskiego już minął".

Grupa zawiązała się pod koniec stycznia br. Na początku lutego wystosowała do prezydenta miasta list otwarty, w którym wezwała go do dymisji.

"Pańska decyzja pozwoli zaoszczędzić tysiącom słupszczan czas, który będą musieli poświęcić na składanie podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum, oraz wzięcie udziału w samym referendum. Najważniejsze jednak jest to, iż nasze miasto nie poniesie kosztów związanych z przeprowadzeniem referendum" - napisano w liście.

Kobyliński odmówił. Na zwołanym w miniony wtorek briefingu powiedział dziennikarzom, że "nie złoży rezygnacji, bo byłoby to bez sensu i uwłaczałoby jego wyborcom".

Dodał, że "zarzuty tzw. grupy Madejowej są w większości bez sensu i nie zamierza z nimi polemizować."

Grupa inicjatywna chce odwołania Kobylińskiego m.in. za "arogancki sposób sprawowania władzy, odbiegającą od zasad zdrowego rozsądku politykę gospodarczą, realizację nietrafionych inwestycji, wyprzedaż majątku, brak pomysłów na zwiększenie dochodów miasta i przerzucanie skutków nieudolnej polityki na jego mieszkańców poprzez podnoszenie podatków lokalnych oraz czynszów za mieszkania komunalne, ograniczanie wydatków na kulturę i sport".

Należący do SLD 68-letni Maciej Kobyliński jest wybierany na prezydenta Słupska bez przerwy od 2002 r. Przed dwoma laty podczas samorządowej kampanii wyborczej zapowiedział, że lata 2010-2014 będą jego ostatnią prezydencką kadencją. Zapowiedź podtrzymał na wtorkowym briefingu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama