reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Straż Graniczna przygotowała informator na Euro 2012

Straż Graniczna przygotowała informator na Euro 2012

Specjalny informator dotyczący Euro 2012 przygotowała Straż Graniczna. Zawiera on wskazówki dla zagranicznych i polskich kibiców dotyczące m.in. zasad przekraczania polsko-ukraińskiej granicy oraz dokumentów, które należy posiadać.

Jak poinformowała Małgorzata Woźniak, informator został przygotowany w trzech językach: po polsku, angielsku i rosyjsku. Zamieszczony został na stronie internetowej Komendy Głównej Straży Granicznej.

Zobacz: Informator na Euro 2012 >>

Zawarte w nim informacje można też znaleźć w zakładce Euro 2012, uruchomionej na stronie Straży Granicznej.

"W broszurze są podstawowe informacje o: przejściach granicznych, udogodnieniach dla podróżnych, przekraczaniu granicy przez zorganizowane grupy kibiców i podróżnych oraz dokumentach, które są niezbędne do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej. Informacje o tym, jakie dokumenty są potrzebne do przekroczenia granicy dotyczą zarówno obywateli państw członkowskich UE, jak również obywateli Ukrainy, Rosji oraz innych państw spoza Unii Europejskiej" - dodała Woźniak.

Funkcjonariusze SG informują w broszurze m.in., że kibice z państw UE, w tym z Polski, będą mogli przekraczać granicę z Ukrainą na podstawie ważnego paszportu. Nie ma wymogu posiadania wizy, ale pobyt na terenie Ukrainy nie może przekroczyć w sumie 90 dni (w ciągu sześciu miesięcy). Z kolei kibice z Rosji i Ukrainy będą mogli wjeżdżać do Polski na podstawie paszportu i ważnej wizy.

Osoby, jadące samochodem, będą musiały mieć przy sobie także prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie pojazdu, a jeśli samochód będzie należeć do kogoś innego - poświadczenie notarialne użyczenia pojazdu. W przypadku wjazdu na Ukrainę powinno ono być przetłumaczone na język ukraiński.

W informatorze wymienione zostały też przejścia drogowe i kolejowe, z których podróżni powinni podczas Euro 2012 korzystać. Na granicy polsko-ukraińskiej są to m.in.: Dorohusk - Jagodzin, Hrebenne - Rawa Ruska, Korczowa - Krakowiec oraz Medyka - Szeginie. Na odcinku polsko-białoruskim: Terespol - Brześć i na odcinku polsko-rosyjskim: Bezledy - Bagrationowsk, Grzechotki - Mamonowo II i Gronowo - Mamonowo.

Zamów książkę: Dyscyplina finansów publicznych po zmianach >>

Funkcjonariusze SG radzą też kibicom, aby przylatując do Polski korzystali z lotnisk w miastach gospodarzach turnieju, czyli w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, a jeśli będą chcieli pojechać na Ukrainę - w Krakowie i Rzeszowie.

Broszura zawiera także informacje o udogodnieniach.

"Na czas Euro 2012 wprowadzone zostaną wspólne odprawy służb polskich i ukraińskich, co przyspieszy kontrole graniczne. Dodatkowo zarówno kontrole graniczne, jak i celne, będą prowadzone w jednym miejscu po stronie polskiej tzw. one stop. Dla kibiców uruchomione zostaną też specjalne pasy ruchu tzw. pasy Euro 2012 - zielone korytarze" - przypomniała Woźniak.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SOVA Accounting

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama