reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Toruń: Dzieje miasta w technice 3D

Toruń: Dzieje miasta w technice 3D

Dom Eskenów w Toruniu wzbogacił się o multimedialną ekspozycję, poświęconą dziejom i rozwojowi miasta. Jej główną część stanowi film w technice 3D, będący swoistą makietą grodu.

Premiera multimedialnej ekspozycji odbędzie się w czwartek podczas obchodów 15. rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Stereoskopowy film "Księga Toruń 3D", trwający 12 minut, prezentuje najważniejsze wydarzenia z historii miasta, a także jego rozwój przestrzenny. Przestawiono zabudowę Torunia w 1450 r. - z gotycką architekturą i zamkiem krzyżackim - oraz zabudowę z 1634 r. - z pierwszymi fortyfikacjami bastionowymi.

Dopełnieniem prezentacji są dwa ekrany dotykowe, na których zwiedzający mogą wybrać wirtualne karty historii ze znajdującymi się na nich m.in. starymi rycinami, dokumentami i planami.

Dom Eskenów jest jednym z obiektów Muzeum Okręgowego w Toruniu. Został wzniesiony w drugiej połowie XIV w., w końcu XVI w. przebudowano go z gotyckiego domu na renesansową rezydencję mieszczańską. Budynek w latach 1518-1703 należał do rodziny Eskenów, z której wywodziło się kilku burmistrzów i kilkunastu radnych Torunia. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama