reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ruszył pilotaż „Cyfrowej Szkoły”

Ruszył pilotaż „Cyfrowej Szkoły”

Przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym to główny cel rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Program będzie trwał do sierpnia 2013 roku i od jego efektów będzie zależało, czy zostanie przedłużony na kolejne lata.

Rząd na posiedzeniu 3 kwietnia 2012 r. zaakceptował program pilotażowy „Cyfrowa Szkoła”. Jego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Chodzi o wspieranie modelu nauczania zapewniającego rozwijanie kreatywności, umiejętności współpracy i krytycznego myślenia uczniów, a także pozwalającego im na sprawne wyszukiwanie oraz twórcze wykorzystywanie dostępnych źródeł wiedzy. Wyniki pilotażu będą bowiem miały wpływ na planowany wieloletni program cyfryzacji szkół.

Pilotaż będzie trwał od 4 kwietnia 2012 r. do 31 sierpnia 2013 r. i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych. Mają z niego skorzystać przede wszystkim uczniowie klas IV–VI. Nauczyciele i uczniowie otrzymają komputery, tablety, cyfrowe podręczniki i inne elektroniczne pomoce dydaktyczne dofinansowane przez rząd. Szkoły same zadecydują, jaki sprzęt jest im potrzebny. Dotacja będzie zależała od wielkości szkoły:

● małe, do 100 uczniów, mogą liczyć na 90 tys. zł,

● większe, do 300 uczniów, dostaną maksymalnie po 140 tys. zł,

● największe – nawet 200 tys. zł.

Koordynatorem programu jest minister edukacji narodowej we współpracy z ministrem administracji i cyfryzacji. Szkoły do pilotażu wybierze wojewoda – dostanie od rządu pieniądze proporcjonalnie do liczby podstawówek w województwie. O tym, kto się dostanie do pilotażu, ostatecznie zdecyduje losowanie. Szkoły będą musiały jednak wnieść wkład własny – 20% kwoty, o jaką chcą się ubiegać. Nie musi to być jednak gotówka – wystarczy, jeśli przygotują szkołę technicznie do obsługi komputerowego sprzętu, czyli zadbają o łącze internetowe itp.

gren

reklama

Czytaj także

Źródło:

Gazeta Samorządu i Administracji
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama