reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Opole: Prawie 100 wystawców na XII Międzynarodowych Targach Turystyki

Opole: Prawie 100 wystawców na XII Międzynarodowych Targach Turystyki

Prawie 100 wystawców z kraju i zagranicy prezentowało ofertę na XII Międzynarodowych Targach Turystyki "W stronę słońca". Targi zakończyły się w niedzielę. Uczestnicy mogli poszukać miejsc wypoczynku albo np. spróbować zupy rybnej, której ugotowano 800 litrów.

Wśród wystawców na opolskich targach byli przede wszystkim przedstawiciele regionów z Polski, Czech, Niemiec, Węgier czy Rumunii, którzy zaprezentowali szeroką ofertę turystyczną ze swoich stron: szlaki rowerowe, trasy spływów kajakowych, noclegi w agroturystykach i hotelach. Poza ofertami z Polski i okolicznych krajów wystawiła się też egzotyczna Dominikana.

Jak powiedział PAP w niedzielne popołudnie Michał Maćków, który z ramienia konsulatu Republiki Dominikany w Pradze opowiadał uczestnikom targów o tym odległym kraju, oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. "Mieliśmy 900 przewodników z pakietem podstawowych informacji o Dominikanie na trzy dni targów, rozeszły się wszystkie" - powiedział Maćków.

Na brak zainteresowania narzekać nie mogli również przedstawiciele uzdrowiska Kołobrzeg S.A. Przedstawicielka uzdrowiska Rubina Kosmala zrelacjonowała, że odwiedzających targi interesowała zarówno oferta turystyczna, jak i uzdrowiskowa - na lato, ale też np. na sylwestra. "Opolanie chętnie też brali 10-procentowe kupony rabatowe, które przygotowaliśmy specjalnie na targi. Mieliśmy ich 400 i tyle też rozdaliśmy" - powiedziała Kosmala.

Jeden z odwiedzających, Oswald Prokop z Karczowa pod Opolem, powiedział PAP, że na targi w niedzielę przyjechał, by znaleźć jak najwięcej informacji o Rumunii, gdzie chciałby wyjechać na tegoroczne wakacje. "Niestety, spóźniłem się, bo to stoisko zamknęło się wcześniej. Ale znalazłem sporo informacji o Czechach, a to również jedno z miejsc, które rozważam jako kierunek wakacyjny" - powiedział Prokop.

Zdaniem przedstawicielki organizatora Teresy Hrynkiewicz na trzydniowych targach trwających od piątku do niedzieli przewinęło się ok. 20 tys. osób. "Jak co roku dopisała nam pogoda i cała masa pokazów, konkursów i atrakcji, które przyciągnęły w weekend całe rodziny" - przyznała Hrynkiewicz. "Dużym powodzeniem cieszyła się też zupa rybna, którą w niedzielę ugotował znawca i miłośnik kuchni dr Grzegorz Russak" - dodała.

Najlepiej promującym swoje produkty i regiony wystawcom przyznane zostały wyróżnienia i trzy nagrody główne. Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego promowany przez Śląską Organizację Turystyczną dostał nagrodę za oryginalny produkt. Lokalną Grupę Rybacką "Opolszczyzna" nagrodzono za najciekawszą prezentację, a Czeska Centrala Ruchu Turystycznego "Czech Tourism" otrzymała nagrodę za najlepiej opracowane materiały promocyjne. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama