reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Szkolenia dla mieszkańców w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi"

Szkolenia dla mieszkańców w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi"

Ponad 80 osób z pięćdziesięciu dwóch sołectw z woj. dolnośląskiego wzięło udział w szkoleniach dotyczących m.in. zakładania stowarzyszeń oraz pisania i rozliczania projektów, w tym unijnych. Szkolenia odbyły się w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Dagmara Turek-Samól, szkolenia zostały zorganizowane w trzech turach i trwały od połowy kwietnia do końca maja.

Podczas warsztatów uczestnicy spotkań zapoznali się z m.in. z prawnymi zasadami tworzenia organizacji pozarządowych, przygotowaniem kluczowych dokumentów niezbędnych do jego rejestracji, zasadami zarządzania projektami w tym tworzenia harmonogramu i budżetu projektów, rozpoznawaniem i definiowaniem potrzeb.

"Dodatkowo zapoznali się ze szczegółami związanymi z konstrukcją budżetu, wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków, przygotowaniem dokumentacji księgowej oraz opisem dokumentów księgowych" - mówiła rzeczniczka.

Kolejny cykl szkoleniowy zorganizowany zostanie jesienią 2012 r.

Celem programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", w ramach którego zorganizowane zostały warsztaty, jest rozwój obszarów wiejskich poprzez integrację i aktywizację mieszkańców. Odnosi się on nie tylko do sfery gospodarczej, ale zakłada także kultywowanie lokalnych tradycji.

Efektem programu ma być uruchomienie trwałego rozwoju społeczności wiejskich na obszarze wybranych sołectw i gmin oraz ich oddziaływania na bliższe i dalsze obszary wiejskie.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama