reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Toruń: Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu na UMK

Toruń: Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu na UMK

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu - inLab, które będzie zajmowało się marketingiem usług badawczo-rozwojowych realizowanych przez naukowców i studentów.

"Zadaniem inLab będzie pozyskiwanie zleceń zewnętrznych, umożliwiających komercjalizację osiągnięć badawczo-rozwojowych. Realizacja zleceń może przybierać formę wdrożenia wcześniej przygotowanych projektów lub opracowania nowych rozwiązań w oparciu o konkretne zapotrzebowania" - powiedziała PAP kierownik laboratorium Magdalena Jóźwik.

Laboratorium na realizację projektów badawczo-rozwojowych otrzymało 72 tysiące złotych z funduszy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ale zamierza pozyskiwać również inne środki zewnętrzne.

Jóźwik podkreśliła, że laboratorium zamierza kreować rozwiązania "szyte na miarę" dla konkretnych przedsiębiorstw. Do realizacji projektów angażowani będą naukowcy i studenci.

Nowa jednostka uczelniana w planach ma też przeprowadzenie badań potencjału środowiska akademickiego, zarówno kadry naukowej, jak i studentów w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Specjalnie przygotowane testy mają sprawdzić m.in. styl pracy w zespole, stosunek do innowacyjności, gotowość do podjęcia prac badawczo-rozwojowych, umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań.

Projekt innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu UMK będzie realizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym, przy eksperckim wsparciu Uniwersytetu Laurea w Finlandii. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Musolf

ekspert z zakresu podatków i ceł

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama