reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Śląskie: Zostało 460 tys. zł w programie "Radosna szkoła"

Śląskie: Zostało 460 tys. zł w programie "Radosna szkoła"

W ramach czwartej edycji rządowego programu "Radosna szkoła" w woj. śląskim pozostało do rozdysponowania jeszcze ok. 460 tys. zł. Wojewoda śląski ogłosił dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie m.in. pomocy dydaktycznych i placów zabaw w szkołach.

Podstawowym celem rządowego programu "Radosna szkoła" jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i zabawy dzieciom w klasach 1-3 szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.

Program jest realizowany za pieniądze z budżetu państwa oraz środki przekazywane na ten cel przez organy prowadzące szkoły, najczęściej samorządy.

W piątek wojewoda śląski ogłosił dodatkowy nabór wniosków, ponieważ wg stanu na 1 lipca do rozdysponowania pozostaje jeszcze kwota 461,7 tys. zł z prawie 7,2 mln zł, jakie otrzymało województwo śląskie na realizację czwartej edycji rządowego programu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Śląskiego Kuratorium Oświaty Anna Wietrzyk w ramach 4. edycji rozpatrzono przychylnie 115 wniosków - 79 dotyczyło dofinansowania modernizacji lub utworzenia placów zabaw, 36 zakupu pomocy dydaktycznych.

W województwie śląskim jest 1200 szkół podstawowych, jak do tej pory z pieniędzy przyznawanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Radosna szkoła" skorzystało ponad 1100 szkół.

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, na 2012 rok w programie zaplanowano kwotę 488 mln zł.

W przypadku dofinansowania do placu zabaw, organy prowadzące szkoły są zobowiązane wykazać finansowy wkład własny w wysokości 50 proc. kosztów tej inwestycji, natomiast koszt zakupu pomocy dydaktycznych jest finansowany w 100 proc. z budżetu państwa do kwoty 6 lub 12 tys. zł, w zależności od liczby uczniów w klasach I-III. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama