Kategorie

Wybierz czasopismo, które będzie Twoim doradcą w 2013 roku!

Bądź przygotowany na czekające nas zmiany

W dzisiejszej, szybko zmieniającej się rzeczywistości aktualne i sprawdzone informacje to podstawa. Warto zabezpieczyć się przed błędami fachowymi poradami z profesjonalnych publikacji.


Gazeta Samorządu i Administracji

www.gsia.infor.pl

W 2013 roku  w Gazecie Samorządu i Administracji  szczególną uwagę zwrócimy na:

- Wdrażanie przepisów znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach  (m.in. dobre przykłady z wdrażania reformy śmieciowej,  informacje o nowych rozporządzeniach, opinie i porady ekspertów)

- Nowe wskaźniki zadłużania się samorządów, które będą obowiązywały od 2014 roku  

- Zjawiska i planowane zmiany prawne w oświacie  (likwidacje szkół, Karta Nauczyciela, finanse oświatowe)

- Informatyzację - czyli kolejne etapy e-administracji (dostęp do elektronicznych rozwiązań w urzędzie, praktyczne porady i prawne możliwości)

- Nowy budżet UE (programy, aplikacje, środki, skutki dla jst)

- Zmiany w zakresie ustrojowym samorządu, czyli prezydencki  projekt ustawy dotyczący  udziału mieszkańców w sprawowaniu władzy, pomysły na politykę miejską oraz rozwój metropolii

- Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego

- PPP jako sposób na problemy finansowe samorządów np. w zakresie reformy śmieciowej.   


Rachunkowość Budżetowa

www.rb.infor.pl

W nadchodzącym roku w Rachunkowości Budżetowejwww.rb.infor.pl skupimy się na ważnych dla Państwa tematach:
W dziale  Rachunkowość i Sprawozdawczość

- zajmiemy się aktualnymi problemami rachunkowości - w pytaniach i odpowiedziach

- opublikujemy wskazówki dotyczące zamknięcia roku 2012 - w tym przeksięgowania roczne

- amortyzacja/umarzanie środków trwałych

Ponadto w dziale tym będzie można znaleźć także odpowiedzi na pytania dotyczące:

- klasyfikacji budżetowej – będziemy na bieżąco wskazywać, jak klasyfikować różnego rodzaju dochody oraz wydatki,

- klasyfikowania wydatków do wydatków strukturalnych – które wydatki stanowią wydatki strukturalne a które ich nie stanowią,

Reklama

- sporządzania sprawozdań budżetowych i w zakresie operacji finansowych – jakie zmiany nastąpiły w związku planowanymi zmianami rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej oraz rozporządzenia w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych,

- sporządzania sprawozdania finansowego, w tym: bilansu, rachunku zysków i strat (po zmianach ewidencji na kontach w zespole 7, jaki związek ma konto 976) oraz zmian w funduszu jednostki na nowych wzorach


W pozostałych działach m.in.:

- Nowe zasady w VAT (definicja działalności gospodarczej, definicje eksportu i importu, nieodpłatna dostawa towarów, faktura uproszczona, rejestr sprzedaży)

- Nowości w podatkach dochodowych (ograniczenie 50 proc. kosztów uzyskania przychodów, nowe zasady ulgi na dziecko)

- Rozliczenia roczne w podatkach dochodowych

- Nowe zasady w podróżach służbowych

- Czas pracy w 2013 r.

- Rozliczanie zaległych urlopów

- Trzynastki za 2012 r.

- Emerytury według nowych zasad

- Nowelizacja Kodeksu pracy oraz rozporządzeń wykonawczych


PORADNIK Rachunkowości Budżetowej

www.prb.infor.pl

Trudne i najważniejsze zagadnienia z rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej dla kierowników oraz księgowych jednostek sektora finansów publicznych kompleksowo omówimy w PORADNIKU Rachunkowości Budżetowejwww.prb.infor.pl:

- Zakończenie roku 2012 w jednostkach sektora finansów publicznych – praktyczne wskazówki

- Wydatki strukturalne w pytaniach i odpowiedziach

- Sposób prowadzenia ewidencji analitycznej do poszczególnych kont w jednostkach budżetowych w samorządowych zakładach budżetowych

- Sprawozdawczość budżetowa i w zakresie operacji finansowych po zmianach

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sektor publiczny
  1 sty 2000
  25 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Konkursy dla gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię i Najbardziej Odporna Gmina

  Konkursy dla gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię i Najbardziej Odporna Gmina. Jakie są zasady konkursów? Jakie nagrody można wygrać?

  Czy organizatorzy wydarzeń mają prawo żądać od uczestników informacji o szczepieniu?

  Wyłączenia zaszczepionych z limitu osób na wydarzeniach a RODO. Czy organizatorzy wydarzeń mają prawo żądać od uczestników udostępnienia informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID-19?

  Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych

  Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu.

  Wynagrodzenia w budżetówce 2022

  Wynagrodzenia w budżetówce 2022. Projekt ustawy budżetowej na rok 2022 przewiduje podniesienie płacy minimalnej do 3000 zł brutto. Mimo to, wynagrodzenia w sferze budżetowej mają być zamrożone i wyniosą tyle samo co w roku 2021. Jak sytuacja wpłynie na samorządy?

  Wpływ pandemii na firmy, edukację, urzędy, styl życia [RAPORT]

  Wpływ pandemii na firmy, edukację, urzędy. Jak zmieniło się nasze życie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy? Sprawdź 6 trendów nowej rzeczywistości widocznych w Raporcie #RegionyNEXERY2021.

  Ile mieszkań czynszowych budują najbogatsze miasta w Polsce? [RAPORT]

  Budowa mieszkań to kosztowne przedsięwzięcie, na które wiele miast nie może sobie pozwolić. Ale są i takie, które radzą sobie całkiem nieźle. Sprawdziliśmy, czy ich władze myślą o potrzebach mieszkaniowych mniej zamożnych mieszkańców?

  Nadużywanie teleporad przez lekarzy rodzinnych

  Nadużywanie teleporad przez lekarzy rodzinnych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował, by z 70 placówkami podstawowej opieki zdrowotnej, w których udział teleporad wyniósł ponad 90 proc. nie przedłużyć umów. Minister wskazał, że główną barierą dla pacjentów w dostępie do lekarzy POZ jest w tej chwili nadużywanie teleporad przez lekarzy rodzinnych.

  Nowe limity osób na koncertach i wydarzeniach sportowych od 26 czerwca 2021 r.

  Limity na koncertach i wydarzeniach sportowych będą większe od 26 czerwca 2021 roku. Ile osób będzie mogło wejść na widownię?

  CEEB – obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021 r.

  CEEB – obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021 r. Czym jest deklaracja źródeł ciepła? Kogo dotyczy deklaracja? Jak można złożyć deklarację? Jakie są obowiązki gmin związane z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków?

  Akademie praktyczne – nowa kategoria uczelni zawodowych

  Akademie praktyczne – nowa kategoria uczelni zawodowych. Jak będą funkcjonować?

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Ponad miliard złotych zostanie przeznaczonych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) 2.0 na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce.

  Wnioski paszportowe od 26 czerwca można składać w soboty

  Wnioski paszportowe - w związku ze zwiększonym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, MSWiA przekazało wojewodom dyspozycję wydłużenia godzin pracy urzędów wojewódzkich. Wnioski paszportowe będzie można składać także w soboty, natomiast w dni powszednie obsługa będzie się odbywać w wydłużonych godzinach.

  Remont mieszkania spółdzielczego

  Remont mieszkania spółdzielczego. Spółdzielnia pozostaje właścicielem mieszkań użytkowanych na podstawie własnościowego i lokatorskiego prawa spółdzielczego. Warto wyjaśnić, czy remont takich lokali może być problematyczny.

  Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

  Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 – kiedy? Gdzie i jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty? Przedstawiamy ważne informacje dla uczniów kończących w tym roku szkołę podstawową.

  Unijny Certyfikat COVID - jak pobrać na telefon?

  Unijny Certyfikat COVID - tzw. paszport covidowy (szczepionkowy) od dziś jest już dostępny w aplikacji mObywatel i można go pobrać na telefon komórkowy. Jak pobrać paszport covidowy?

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla samorządów

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Rusza nowy rządowy program, który zapewni pieniądze na inwestycje dla samorządów. Na co i na jakich zasadach będzie można otrzymać dofinansowanie?

  Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach?

  Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach? Czy mogą być one prowadzone w formie zdalnej? Z jakich przedmiotów organizuje się zajęcia wspomagające? Jak poinformować o nich rodziców? Jak prawidłowo wyliczyć przysługującą szkole liczbę zajęć wspomagających? Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące dodatkowych lekcji po powrocie do szkół.

  Zmiany w programie Aktywna tablica 2020-2024

  Aktywna tablica 2020-2024 - zmiany. Proponowane nowe rozwiązania dotyczą m.in. wprowadzenia nowego rodzaju sprzętu, który będzie można zakupić w ramach programu i rozszerzenia na kolejne lata (2021-2024) możliwości zakupu laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu. Trwają konsultacje społeczne, opinie można przesyłać do 9 lipca 2021 r.

  Do kiedy Spis Powszechny?

  Spis Powszechny – do kiedy trwa? Do kiedy można się spisać przez Internet? Czy każdy domownik musi się spisać osobno? Jakie kary grożą za brak udziału w spisie ludności i mieszkań w 2021 roku?

  Nieskuteczność systemów Compliance, systemów Whistleblowingu lub ochrony danych osobowych - przyczyny

  Nieskuteczność systemów. Czy da się zlikwidować ryzyko compliance lub ryzyko naruszenia danych osobowych? Jakie są powody pozorności lub nieskuteczności systemów?

  Program Kangur - autobusy elektryczne dla gmin wiejskich

  Program Kangur - autobusy elektryczne dla gmin wiejskich. Dzięki wsparciu NFOŚiGW, w wysokości prawie 40 mln zł, autobusy elektryczne będą woziły dzieci do szkół w kolejnych 16 gminach.

  Czyste Powietrze - zmiany w programie, koniec dotacji na piece węglowe

  Czyste Powietrze - co się zmieni w programie? Do kiedy można jeszcze uzyskać dotację na piece węglowe?

  Pakiet psychologiczny – rekomendacje dla uczelni dotyczące pomocy studentom

  Pakiet psychologiczny. Na podstawie przekazanych przez uczelnie informacji na temat udzielanego w okresie epidemii wsparcia studentom, Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało poniższe zalecenia w zakresie zwiększenia pomocy psychologicznej.

  Nauczyciel w Polsce - pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycieli w Polsce 2021

  Nauczyciel w Polsce - pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycieli w Polsce 2021. Nauczyciel to zawód często oceniany. Ale czy doceniany? W raporcie zbadano, co myślą o nauczycielach rodzice, uczniowie, a także oni sami o swojej pracy.

  Domowa Opieka Medyczna - Pulsoksymetr i PulsoCare

  Domowa Opieka Medyczna to program mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program wykorzystuje pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych.