| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Płock chce zmodernizować wiślane nabrzeże przy wsparciu UE

Płock chce zmodernizować wiślane nabrzeże przy wsparciu UE

Płock (Mazowieckie) planuje rozbudowę i zagospodarowanie nabrzeża Wisły z wykorzystaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Inwestycja ma kosztować 55 mln zł, a wsparcie unijne ma wynieść około 20 mln zł.

Jak poinformował we wtorek płocki Urząd Miasta, projekt pozytywnie przeszedł ocenę formalną oraz merytoryczną i został wpisany na podstawową listę rankingową przedsięwzięć ubiegających się do dofinansowanie z UE.

Władze Płocka mają teraz 90 dni na przygotowanie niezbędnych dokumentów, czyli m.in. studium wykonalności projektu, map i szkiców.

"Projekt obejmuje budowę portu jachtowego wraz z infrastrukturą na 218 jachtów, którego częścią jest już zrealizowane molo" - wyjaśnił, cytowany w komunikacie Urzędu Miasta, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Dodał, iż w ramach przedsięwzięcia ma powstać zaplecze szkoleniowo-socjalno-techniczne nad Zalewem Sobótka, czyli w pobliżu naturalnego kąpieliska na płockiej plaży.

Podpisanie umowy o dofinansowanie unijne inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2013 r. Realizacja zadania ma potrwać dwa lata.

Nabrzeże Wisły w Płocku to wymagający remontu bulwar z niewielką sezonową stanicą wodną oraz piaszczystą plażą o długości około 2 km.

W latach 2010-11 wzdłuż nadwiślańskiego bulwaru wybudowano kosztem 17 mln zł molo. To pomost, wsparty na betonowych palach, który wychodzi w nurt rzeki i biegnie niemal równolegle do jej brzegu na długości ponad 350 metrów. Po wykryciu usterek podestu prowadzącego na molo obiekt był zamknięty od grudnia 2011 do początku maja 2012 r. Po naprawie został ponownie oddany do użytku i jest częstym miejscem spacerów mieszkańców miasta i przyjezdnych. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kopeć & Zaborowski

Kopeć & Zaborowski (KKZ) to jedna z wiodących firm na polskim rynku prawniczym, specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa karnego, gospodarczego, prasowego, ochrony dóbr osobistych a także z zakresu prawa pracy. Innym aspektem działalności KKZ jest przeprowadzanie na zlecenie podmiotów gospodarczych profesjonalnych audytów śledczych związanych z wykrywaniem nadużyć wewnątrz firm, a także mającymi na celu racjonalizację wydatków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »