reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Samorządowy Kongres Oświatowy

Samorządowy Kongres Oświatowy

Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zgłosili się na Samorządowy Kongres Oświatowy, współorganizowany przez ogólnopolskie organizacje gmin i powiatów.

Liczny udział przedstawicieli samorządów będzie wyrazem poparcia dla prowadzonych przez nasze organizacje działań związanych z wdrożeniem oczekiwanych przez środowisko samorządowe zmian w Karcie Nauczyciela i ustawy o systemie oświaty.

Prace nad projektem (w załączeniu wersja robocza) nie są jeszcze zakończone - oczekujemy Państwa uwag, szczególnie argumentów potwierdzających znaczenie proponowanych zmian dla gmin i powiatów, dla których prowadzenie szkół jest tzw. zadaniem własnym, jednak jesteśmy w znacznym stopniu ubezwłasnowolnieni w jego realizacji. Dla ułatwienia przesyłamy formularz ankiety, za pomocą której należy zgłosić swoje uwagi i propozycje.

Prosimy wszystkich o jak najszybsze przesłanie zgłoszeń, a jeszcze niezdecydowanych zachęcamy do udziału (zgłoszenie on-line <http://www.kongresjst.pl/?m=50>).

Działania związane z Samorządowym Kongresem Oświaty są w dotychczasowej historii samorządu bezprecedensowe. Nigdy jeszcze nie realizowaliśmy przedsięwzięcia w takiej skali, nigdy dotąd nie wykorzystywaliśmy obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Nasze postulaty oświatowe i finansowe zostaną wzmocnione – zgodnie z oczekiwaniem środowiska – przemarszem samorządowców do Sejmu, w celu złożenia dwóch projektów ustaw:

- obywatelski, dot. ustawy o dochodach JST (nadal zbieramy podpisy !!),

- samorządowy, dot. zmian w Karcie i ustawie o systemie oświaty (podpiszemy sami wersję, którą przyjmiemy na Kongresie).

Dziękujemy za zaangażowanie wielu miast w zbieranie podpisów pod naszym projektem ustawy o zmianie ustawy o dochodach JST. Liczymy, że jeszcze przed Kongresem liczba zebranych podpisów znacząco przekroczy wymagane 100 tysięcy. Prosimy o bieżące wprowadzanie liczby zebranych podpisów do sumatora, który umożliwia nam monitorowanie przebiegu kampanii (strona www.zgwrp.pl/8mld; w przypadku problemów z logowaniem prosimy o mail do nas lub do ZGW RP biuro@zgwrp.pl). Szczegółowe informacje o akcji są na stronie www.stawka8mld.pl .

Apelujemy o udział w Kongresie i poparcie naszych obu inicjatyw ustawodawczych. Stan systemowego kryzysu w naszych finansach wymaga przeciwdziałania, gdyż dotychczasowe próby rozmów z rządem nie dały niestety żadnych rezultatów. Rząd potraktuje nas tym poważniej, im więcej zbierzemy podpisów i im więcej będzie nas RAZEM w Warszawie 26 i 27 września.

Do zobaczenia na Kongresie !

Andrzej Porawski, Pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej 

Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania, Prezes Związku Miast Polskich

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Gawęda

Ekspert PFR Portal PPK

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama