reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kielce: Rozpoczyna się budowa rowerowej autostrady na wschodzie Polski

Kielce: Rozpoczyna się budowa rowerowej autostrady na wschodzie Polski

200 kilometrów nowoczesnych tras rowerowych powstanie w województwie świętokrzyskim do końca czerwca 2015 roku w ramach projektu "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej". Odcinek świętokrzyski to pierwsza część trasy łączącej pięć wschodnich województw Polski.

Cała rekreacyjna trasa rowerowa łącząca województwa świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Odcinek zaplanowany w świętokrzyskim zacznie się w okolicach Sandomierza i skończy w Sielpi koło Końskich. Wartość regionalnej części projektu to prawie 24 mln złotych.

"Budowa tej rowerowej autostrady w świętokrzyskim zacznie się najwcześniej. Cieszymy się też, że prawo do promowania trasy w całej Polsce otrzymała nasza Regionalna Organizacja Turystyczna" - mówił w piątek podczas uroczystości podpisania umowy o realizacji inwestycji marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Partnerem samorządu województwa jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. Jeszcze w tym roku wykonawca, Świętokrzyski Zarząd Dróg, ogłosi przetargi na projekty wykonania tras.

"Chcemy, aby trasa była szkieletem, do którego będą dochodzić mniejsze ścieżki gminne. W tej chwili takich mamy w regionie około 2 tys. kilometrów" - powiedział PAP dyrektor Departamentu Promocji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i równocześnie prezes świętokrzyskiej organizacji turystycznej Jacek Kowalczyk.

Projekt "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej" jest współfinansowany przez Unię Europejską. Orientacyjna wartość projektu to 50 mln euro, z czego 42,5 mln euro pochodzi z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Wnuczek

Jestem aplikantem adwokackim Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W swojej pracy wspierałem klientów w obszarze prawa podatkowego i postępowań.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama