reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Szczecin: Lokale dla artystów

Szczecin: Lokale dla artystów

Siedem lokali komunalnych przeznaczył szczeciński magistrat dla artystów, którzy będą chcieli zorganizować w nich swoje pracownie. Miasto chce w ten sposób zachęcić artystów do tworzenia w Szczecinie.

Według informacji szczecińskiego magistratu, do urzędu wpłynęły już wnioski od artystów zainteresowanych wynajęciem lokalu komunalnego. Obecnie w kolejce na przyznanie pracowni czeka blisko 20 osób, w tym część to artyści ze szczecińskiej Akademii Sztuki.

Na razie artyści mogą ubiegać się o przydział siedmiu miejsc na pracownie, które znajdą się w centrum miasta: przy ul. 5 lipca, al. Piastów, ul. Sikorskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Kopernika i przy Tamie Pomorzańskiej. Są to duże lokale od 112 do ponad 150 metrów kwadratowych. Ceny wynajmu, w zależności od standardu lokalu, wahają się między 6 a 9 zł za metr kwadratowy.

Pracownię artystyczną może wynająć jeden twórca, ale także grupy artystów. Nie trzeba także wynajmować całego mieszkania, można wynająć jego część.

Miasto może przekazywać artystom lokale dzięki podjętej przez radnych wiosną br. nowej uchwale o zasadach wynajmu lokali komunalnych, która m.in. umożliwia przekazywanie dużych mieszkań na pracownie artystyczne.

Artysta, który będzie chciał wynająć lokal powinien przedstawić dorobek artystyczny, dokument potwierdzający ukończenie uczelni i przynależność do związków twórczych. Przyszły najemca może dołączyć także opinie, recenzje bądź katalogi i inne informacje dotyczące jego aktywności a także zaświadczenie o jego aktualnych warunkach mieszkaniowych.

Osoby chcące wynająć pracownię artystyczną mają czas na składanie wniosków do końca września br.

Lokale przyznawać będzie komisja, w której skład wchodzą przedstawiciele m.in. związków i stowarzyszeń twórców działających w mieście, szczecińskiej Akademii Sztuki i radnych miejskich.

W Szczecinie, w zasobie gminy, jest około 50 mieszkań komunalnych przeznaczonych na działalność pracowni artystycznych. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Miśkiewicz

Starszy konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego w Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama