reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pomorskie: Referendum ws. odwołania prezydenta Słupska nieważne

Pomorskie: Referendum ws. odwołania prezydenta Słupska nieważne

Referendum ws. odwołania prezydenta Słupska (Pomorskie) Macieja Kobylińskiego jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji - poinformowała w poniedziałek przewodnicząca Miejskiej Komisji ds. Referendum Barbara Wiszniewska.

Żeby wynik referendum był ważny powinno w nim wziąć udział co najmniej 15 680 osób, czyli 3/5 uczestników wyborów samorządowych w 2010 roku. W niedzielę do urn poszło 12 597 mieszkańców Słupska. 11 308 głosów oddano za odwołaniem prezydenta, 1 180 przeciwko odwołaniu.

Do udziału w referendum uprawnionych było nieco ponad 76 tys. osób.

Niedzielne głosowanie - jak powiedziała PAP Wiszniewska - miało spokojny przebieg.

O referendum od stycznia br. zabiegała grupa inicjatywna utworzona przez pięcioro mieszkańców Słupska. Ich zdaniem prezydenta należy odwołać m.in. za "arogancki sposób sprawowania władzy, odbiegającą od zasad zdrowego rozsądku politykę gospodarczą, realizację nietrafionych inwestycji".

Przeprowadzenie referendum poprzedziły dwie sprawy przed sądami administracyjnymi. W maju br. ówczesna komisarz wyborcza w Słupsku odrzuciła wniosek o zarządzenie głosowania z powodu nieważności części podpisów. Jej decyzję uchylił w czerwcu WSA w Gdańsku. Od tego wyroku kasację wniosła nowa komisarz wyborcza. 4 października NSA oddalił skargę i utrzymał w mocy w mocy wyrok sądu I instancji.

68-letni Maciej Kobyliński jest wybierany na prezydenta Słupska bez przerwy od 2002 roku. Podczas ostatniej kampanii wyborczej zapowiedział, że lata 2010-2014 będą jego ostatnią kadencją.

Nie masz czasu na śledzenie częstych zmian w przepisach, a musisz szybko rozwiązać problemy, które pojawiają się w rozliczaniu finansów Twojej jednostki?

Znajdź rozwiązania swoich aktualnych problemów!

Rachunkowość Budżetowa - wydanie elektroniczne

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama