reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Sandomierz: Zakończono remont wału przeciwpowodziowego na Trześniówce

Sandomierz: Zakończono remont wału przeciwpowodziowego na Trześniówce

Zakończył się remont prawie trzykilometrowego odcinka wałów przeciwpowodziowych na Trześniówce (prawy dopływ Wisły). Wał jest teraz bardziej odporny na przerwanie i dostępny dla służb ratowniczych. Inwestycja kosztowała 7,2 mln zł.

Remont wału był kluczowy dla zabezpieczenia Sandomierza i okolic przed ewentualną powodzią. Remont polegał na podwyższeniu wału średnio o metr, zabezpieczeniu przesłoną bentonitowo-cementową i gruntownym wzmocnieniu skarp - poinformował kierownik rejonowego oddziału Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Sandomierzu, Jacenty Czajka.

Przebudowano także system dróg, dzięki czemu w przypadku powodzi łatwiej na miejsce dojadą służby ratunkowe.

Inwestycja kończy się na granicy z województwem podkarpackim. Jak wyjaśnił Czajka, "Podkarpacie już wcześniej wykonało podobny remont."

Na środę, 19 grudnia planowane jest uroczyste zakończenie inwestycji z udziałem władz miasta, powiatu i województwa.

Wykonawcą remontu wałów na Trześniówce było konsorcjum dwóch sandomierskich firm - Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego i Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Melioracyjnych. Przesłony bentonitowo-cementowe w podstawie wałów wybudowało Przedsiębiorstwo Robót Geologiczno-Wiertniczych z Sosnowca. Pieniądze na remont wałów pochodzą z programu "Górna Wisła". Koszt inwestycji to 7,2 mln zł.

Trześniówka jest prawym dopływem Wisły, o długości 57 km. W większości przepływa przez województwo podkarpackie. W dolnym biegu, tuż przed ujściem do Wisły, przepływa także przez woj. świętokrzyskie.

W maju 2010 roku, w wyniku powodzi, prawobrzeżna część Sandomierza znalazła się pod wodą. Wówczas z brzegów wystąpiła Wisła. Sytuacja powtórzyła się na początku czerwca 2010. Wtedy woda zaczęła wlewać się do miasta przez wyrwę w wale przeciwpowodziowym Trześniówki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama