reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zjednoczone Emiraty Arabskie zainwestują na Podlasiu?

Zjednoczone Emiraty Arabskie zainwestują na Podlasiu?

Delegacja rządowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedziła Białystok. W piątek 8 lutego goście spotkali się z przedstawicielami białostockiego i podlaskiego samorządu.

Delegacja Emiratów Arabskich przyjechała do Polski w związku z organizowanym w Warszawie forum gospodarczym. Poza stolicą, gdzie goście spotkali się m.in. z premierem RP, w programie wizyty znalazły się wyłącznie Białystok i Podlasie, jako miasto i region nie tylko malownicze, ale również oferujące duże możliwości nawiązania współpracy gospodarczej.

Podczas spotkania z mediami, zorganizowanego w białostockim Pałacyku Gościnnym, zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński mówił:

- Jest to z pewnością zasługa znakomitej współpracy miasta i regionu z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Współpraca ta owocowała choćby zeszłoroczną wizytą polskiej delegacji w Dubaju, w której uczestniczył prezydent Białegostoku.

Na czele goszczącej w Polsce rządowej delegacji ZEA stał minister gospodarki Emiratów Sultan Bin Saeed Al Mansour. W Białymstoku mówił on o swoich oczekiwaniach, dotyczących przyszłej współpracy:

- Dziś wpływy z ropy naftowej to tylko ok. 30 proc. naszego PKB. Chcemy, by w najbliższych latach ten udział zmniejszył się do 25 proc. Dlatego jesteśmy zainteresowani rozwijaniem współpracy gospodarczej na takich polach, jak energetyka, energie odnawialne, a także turystyka, rolnictwo czy innowacyjne technologie.

Minister wyraził też opinię, że nasze miasto i nasz region wydają się szczególnie interesujące pod względem możliwości inwestowania, zaś dotychczasowa współpraca dowodzi, że Białystok i Podlasie zdają sobie sprawę ze znaczenia potencjalnej współpracy gospodarczej.

W programie pobytu delegacji ZEA w Podlaksiem, poza Białymstokiem, znalazła się także Białowieża – goście mieli okazję m.in. zwiedzić rezerwat żubrów.

źródło: bialystok.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama