reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?

Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?

"Kiedy i czy Polska powinna przyjąć euro?" - zdania na ten temat są podzielone. Dziś dyskutowano o tym podczas debaty zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą i Fundację Schumana.

Wicepremier, Minister Finansów Jacek Rostowski uważa, że bardzo ważne, ale zarazem trudne będzie przekonanie Polaków. By tak się stało strefa euro musi stać się bezpieczna. Rostowski dodał, ze idzie w tym kierunku i będzie taka za 2-3 lata, na razie pozostaje wiele do zrobienia. Poza tym, kraje dobrze przygotowane do przyjęcia europejskiej waluty zyskują na tym i ekonomicznie i politycznie.

Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński zaznaczył, że bycie w strefie euro to jeden z kroków do tego, by mieć nowoczesną gospodarkę, która nadąża za czasem.

Były premier, a obecnie szef SLD Leszek Miller powiedział, że wejście do strefy euro jest patriotycznym nakazem i obowiązkiem prawnym, który wynika z traktatu akcesyjnego.

Dużo bardziej sceptycznie do przyjęcia wspólnej waluty podchodzi eurodeputowany Tadeusz Cymański. Podkreśla, że większość Polaków jest za Unią Europejską, ale 2/3 jest przeciwne wspólnej walucie.

Poseł Wincent Elsner z Ruchu Palikota powtórzył, że decyzja w sprawie wejścia naszego kraju do strefy euro powinna zapaść jak najwcześniej. Podkreśla, że obecnie brakuje do tego woli politycznej.

Po Radzie Gabinetowej w sprawie wejścia Polski do strefy euro, która odbyła się w lutym, prezydent powiedział, że decyzje powinny zapaść po wyborach parlamentarnych i prezydenckich w 2015 roku. Bronisław Komorowski podkreślił, że wcześniej należy skoncentrować się na spełnieniu kryteriów pozwalających na przyjęcie tej waluty.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama