reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Jaka kara za niezłożenie PIT-u?

Jaka kara za niezłożenie PIT-u?

Dziś, tj. 30 kwietnia 2013 r. mija ostatni dzień na na złożenie rocznego zeznania podatkowego. Urzędnicy zachęcają, aby formularz PIT wypełnić i przesłać przez internet. Dla tych, którzy wolą osobiście odwiedzić urząd skarbowy, godziny pracy niektórych z nich zostały wydłużone.  A co ze spóźnialskimi, którym na czas nie uda się wysłać bądź dostarczyć PIT-u?

Rzecznik Prasowy Izby Skarbowej w Warszawie Mirosław Kucharczyk tłumaczy, że osoby, które nie złożyły zeznania, mogą spodziewać się wezwania do urzędu skarbowego w celu złożenia wyjaśnień.

Podatnik musi liczyć się też z karą, która może wynieść od jednej dziesiątej minimalnego wynagrodzenia do jego dwukrotności czyli od 160 złotych do 3,2 tysiąca złotych.
Kara nie jest jednak obligatoryjna. Podatnik może wnioskować u naczelnika swojego urzędu skarbowego o odstąpienie od niej.

Mirosław Kucharczyk zastrzega, że jeżeli spóźnienie przydarzyło się pierwszy raz i nie było celowe naczelnik prawdopodobnie nie ukaże podatnika.

Dzisiaj jest jeszcze czas na złożenie PIT-u. Wiele urzędów skarbowych otwartych jest dłużej. Zeznanie można także wysłać pocztą albo wypełnić je elektronicznie.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Błaszkiewicz

Ekspert w zakresie VAT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama