| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > In vitro: znamy kliniki wykonujące program refundowanych zabiegów

In vitro: znamy kliniki wykonujące program refundowanych zabiegów

In vitro będą realizowały 23 szpitale i przychodnie z całej Polski. Listę opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

Jest już lista placówek, mających realizować rządowy program refundowanych zabiegów in vitro. Znalazły się na niej 23 szpitale i przychodnie z całej Polski.
Listę umieściło na swej stronie internetowej Ministerstwo Zdrowia. Placówki, które chciały uczestniczyć w programie, a nie znalazły się na liście, mają tydzień na złożenie odwołania.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiadał, że głównym warunkiem udziału danej placówki w programie będzie zagwarantowanie jakości i bezpieczeństwa procedury in vitro. Ministerstwo chce do końca czerwca podpisać umowy z wybranymi placówkami tak, aby 1 lipca mogły one przyjąć pierwszych pacjentów.

Z rządowego programu refundacji in vitro ma skorzystać w ciągu trzech lat około 15 tysięcy par. Aby w nim uczestniczyć, nie trzeba być małżeństwem. Do programu kwalifikowane będą kobiety do 40 roku życia, które udokumentują, że od roku bezskutecznie leczą niepłodność. Z refundacji nie będą mogły skorzystać panie, które miały problemy z donoszeniem wcześniejszych ciąż. Nie przewidziano także wykorzystywania komórek jajowych lub plemników pobranych od innych osób. Minister zdrowia poinformował, że w tym roku leczenie niepłodności metodą in vitro będzie kosztować 33 miliony złotych.

Zobacz również: In vitro: kliniki składają oferty

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

in vitro - dla kogo program?
in vitro - dla kogo program?

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko8.94 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »