| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ważą się losy janosikowego

Ważą się losy janosikowego

Nowelizacja ustawy o janosikowym zakłada, że województwo Mazowieckie wpłaci do budżetu 400-a milionów złotych, a resztę - 240 milionów - spłaci w ratach w latach 2015 - 2017.

Na wczorajszym wieczornym spotkaniu senatorów Platformy z premierem uzgodniono, że do ustawy zostanie wprowadzona poprawka zgodnie z którą województwa, które stracą na janosikowym będą mogły ubiegać się w 2014 roku o nieoprocentowaną i następnie umorzoną pożyczkę z budżetu państwa.
Janosikowe budzi emocje - także w koalicji dlatego niewykluczone, że do przyjęcia ustawy potrzebne będą głosy opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość - jak wyjaśniał w poranku RDC rzecznik partii Andrzej Duda - jeszcze nie zajęło stanowiska w tej sprawie. Duda nie sądzi aby w tej sprawie została wprowadzona w głosowaniu dyscyplina klubowa. Jego zdaniem Województwo Mazowieckie jest uprzywilejowane w porównaniu do chociażby województw ze ściany wschodniej.

Nowelizacja ustawy o janosikowym zakłada, że województwo Mazowieckie wpłaci do budżetu 400-a milionów złotych, a resztę - 240 milionów - spłaci w ratach w latach 2015 - 2017. Ta propozycja spotkała się jednak z protestami biedniejszych województw, które w przyszłym roku dostaną od kilku do nawet kilkudziesięciu milionów złotych mniej.

Polecamy serwis: Ustrój i jednostki

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »