| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ważą się losy janosikowego

Ważą się losy janosikowego

Nowelizacja ustawy o janosikowym zakłada, że województwo Mazowieckie wpłaci do budżetu 400-a milionów złotych, a resztę - 240 milionów - spłaci w ratach w latach 2015 - 2017.

Na wczorajszym wieczornym spotkaniu senatorów Platformy z premierem uzgodniono, że do ustawy zostanie wprowadzona poprawka zgodnie z którą województwa, które stracą na janosikowym będą mogły ubiegać się w 2014 roku o nieoprocentowaną i następnie umorzoną pożyczkę z budżetu państwa.
Janosikowe budzi emocje - także w koalicji dlatego niewykluczone, że do przyjęcia ustawy potrzebne będą głosy opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość - jak wyjaśniał w poranku RDC rzecznik partii Andrzej Duda - jeszcze nie zajęło stanowiska w tej sprawie. Duda nie sądzi aby w tej sprawie została wprowadzona w głosowaniu dyscyplina klubowa. Jego zdaniem Województwo Mazowieckie jest uprzywilejowane w porównaniu do chociażby województw ze ściany wschodniej.

Nowelizacja ustawy o janosikowym zakłada, że województwo Mazowieckie wpłaci do budżetu 400-a milionów złotych, a resztę - 240 milionów - spłaci w ratach w latach 2015 - 2017. Ta propozycja spotkała się jednak z protestami biedniejszych województw, które w przyszłym roku dostaną od kilku do nawet kilkudziesięciu milionów złotych mniej.

Polecamy serwis: Ustrój i jednostki

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »