| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dochody samorządów z opłat za składowanie odpadów

Dochody samorządów z opłat za składowanie odpadów

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska. Ustawa przewiduje, że wpływy z tytułu opłat i kar za składowanie i magazynowanie odpadów będą stanowić dochody samorządów, na obszarze których składowane są odpady.

Wpływy z opłat i kar mają stanowić w 50 proc. dochód budżetu gminy, a w 10 proc. powiatu. Pozostałe 40 proc. wpływów stanowić będzie w 35 proc. przychód Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w 65 proc. funduszu wojewódzkiego. W przypadku lokalizacji składowiska odpadów na obszarze więcej niż jednego powiatu lub gminy, dochód będzie podlegał podziałowi proporcjonalnie do powierzchni zajmowanej przez to składowisko. Obecnie, gdy gmina należy do związku międzygminnego, którego statutowym zadaniem jest gospodarka nieruchomościami, wpływy stanowią wyłączny dochód budżetu tego związku międzygminnego.

Sejm uchwalił nowelizację 8 listopada 2013 r. Prezydent podpisał ustawę 20 grudnia 2013 r. Nowe przepisy obowiązują od 25 stycznia 2014 r.

Źródło: Sejm

Polecamy serwis: Środowisko

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska weszła w życie.
Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska weszła w życie.

Prawo pracy i ZUS 2020 - pakiet STANDARD49.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »