REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Straż Graniczna 2022 r.: płacimy z własnej kieszeni za uszkodzenie służbowego samochodu w pościgu

straż graniczna 2022 r.
straż graniczna 2022 r.
East News

REKLAMA

REKLAMA

Straż Graniczna 2022 r. Strażnicy graniczni narzekają, że jeżeli w pościgu za przestępcą uszkodzą samochód, to muszą pokryć szkody z własnej kieszeni.

Za dobę opieki nad zwierzęciem otrzymują oni zaledwie 0,6 lub 0,3 procent podstawy wynagrodzenia, w zależności od tego, czy pełnią w danym dniu służbę.

REKLAMA

Straż graniczna 2022 r. – kontrola RPO

Pracownicy Rzecznika Praw Obywatelskich przeprowadzili kontrolę w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej w Warszawie. Przedstawiciele rzecznika sprawdzali warunki, w jakich pełnią służbę stołeczni funkcjonariusze SG. Wizyta zwróciła uwagę przedstawicieli BRPO na problemy, które przedstawiono Komendantowi Głównemu SG.

Brak dodatku stołecznego dla warszawskich strażników

REKLAMA

Funkcjonariusze SG pracujący w Warszawie narzekali na brak tzw. dodatku stołecznego do wynagrodzenia. Warszawscy funkcjonariusze, których podstawa wynagrodzenia jest taka sama, jak ich kolegów w innych częściach kraju, czują się pokrzywdzeni. Muszą sobie wszak radzić z wyjątkowo wysokimi kosztami życia w Warszawie. Dodatek stołeczny miałby im to kompensować – na takie wsparcie mogą liczyć m.in. funkcjonariusze Policji.

Zgodnie z przepisami, które punktuje w piśmie Rzecznik, w stosunku do pograniczników również istnieją podstawy umożliwiające przyznanie im dodatku związanego z miejscem pełnienia służby – brakuje natomiast decyzji odpowiedniego organu, jakim w tym przypadku jest KG SG.

Niskie uposażenia przewodników psów

Pracownicy BRPO otrzymali również skargi na wyjątkowo niskie uposażenia funkcjonariuszy SG opiekujących się psami służbowymi. Obecnie jest to najniżej opłacana grupa strażników. Za dobę opieki nad zwierzęciem otrzymują oni zaledwie 0,6 lub 0,3 procent podstawy wynagrodzenia, w zależności od tego, czy pełnią w danym dniu służbę. O tym problemie dowództwo SG było również informowane przez związki zawodowe strażników.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Brak AC dla samochodów służbowych

Poważne zastrzeżenia strażników budzi brak wykupionych ubezpieczeń AC dla samochodów służbowych SG. Oznacza to, że funkcjonariusze muszą płacić za uszkodzenia z własnej kieszeni – nawet, jeżeli powstały one w toku wykonywania czynności służbowych, np. pościgu za przestępcami. W sposób zrozumiały zniechęca to funkcjonariuszy do pełnego zaangażowania w tego typu zadania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Rzecznik Praw Obywatelskich

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

Kongresmeni USA: Charków na krawędzi upadku, sytuacja jest rozpaczliwa

Charków jest na krawędzi upadku, historia nas osądzi, czy będziemy Chamberlainem, czy Churchillem - powiedział 16 kwietnia 2024 r. szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Michael McCaul. Wezwał do przyjęcia ustaw o pomocy Ukrainie i Izraelowi mimo gróźb rewolty skrajnego skrzydła partii.

ZNP interweniuje przeciwko zwolnieniom z pracy nauczycieli albo zmniejszeniu im liczby godzin

W roku szkolnym 2024/2025 w klasach pierwszych nie będzie przedmiotu HIT oraz edukacja obywatelska. Co z nauczycielami prowadzącymi te przedmioty. Niektórzy dla nich wrócili do pracy w szkole. Czy będą zwolnieni? Co ze zmniejszeniem liczby godzin nauczycieli, którzy nie zostaną zwolnieni?

REKLAMA

Żmije pojawiły się w Tatrach. Co robić, gdy spotkamy je na szlaku?

Na tatrzańskich szlakach pojawiły się żmije zygzakowate. To efekt wyjątkowo ciepłego początku kwietnia. Jak się zachować, gdy natkniemy się na ten jadowity gatunek węża? 

Nowy wzór legitymacji nauczyciela [Rozporządzenie z 11 kwietnia 2024 r. Dziennik Ustaw poz. 565]

Od wtorku 16 kwietnia 2024 r. obowiązuje nowy wzór legitymacji nauczyciela. Jednak do 12 lipca 2024 r. nauczyciel może otrzymać legitymację na starym wzorze.

REKLAMA