REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty

Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty /fot. Fotolia
Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Rozpoczęły się ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane przez Ministra Sportu i Turystyki. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się pod hasłem: Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności.

REKLAMA

W czwartek 29 września 2016 r. rozpoczynają się tegoroczne ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane przez Ministra Sportu i Turystyki wraz z Prezesem POT, Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Prezydentem Miasta Przemyśl. W Przemyślu trwa seminarium warsztatowe pt. Klastry w turystyce-wiedza, innowacyjność, rozwój. W jego trakcie prezentowane są m.in. sposoby funkcjonowania klastrów turystycznych, zarówno tych działających w Polsce jak i za granicą. Wydarzenie ma charakter otwartej dyskusji, w której słuchacze są zapraszani do aktywnego uczestnictwa poprzez grupowe działania warsztatowe.

REKLAMA

- To bardzo ważny dzień dla całej branży turystycznej. Mamy za sobą fantastyczną akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która została zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, właśnie z okazji Światowego Dnia Turystyki. Zainteresowanie było ogromne. Projekt miał na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenia Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie Polski, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym. – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek.

Zobacz serwis: Sport i turystyka

Po południu rozpocznie się uroczysta gala na Zamku w Krasiczynie. Zaproszenie przyjęli: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Przemyśla Robert Choma, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński, posłowie, przedstawiciele branży oraz środowiska turystycznego.

REKLAMA

Podczas gali wręczone zostaną odznaki honorowe Za Zasługi dla Turystyki. Nagrody zostaną wręczone tym osobom, których dotychczasowa działalność na rzecz rozwoju turystyki zasługuje na to szczególne wyróżnienie. - Polska jest pięknym i dumnym krajem, mamy wspaniałe dziedzictwo kulturowe, historyczne, doskonałe walory turystyczne, mamy piękne morze, wspaniałe góry, zachwycające jeziora. Warto to docenić –  podkreśla Minister Sportu i Turystki Witold Bańka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Turystyka jest ważną częścią gospodarki, a jej rozwój może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy spójności gospodarczej, terytorialnej i społecznej Polski. Udział gospodarki turystycznej w PKB utrzymuje się na stabilnym poziomie 5–6%.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się pod hasłem: Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Płace nauczycieli. Jest nowy tekst jednolity

Ile wynoszą minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli obowiązujące od 1 stycznia 2024 r.? 

Gdzie Polacy spędzą czerwcówkę? Sprawdź, zanim wybierzesz kierunek

Po długiej i ciepłej majówce przyszedł czas na kolejny przedłużony weekend. Gdzie Polacy najchętniej wyjadą na wypoczynek?

Od 600 zł do 2400 zł z kilku bonów energetycznych na jeden adres. Czy będą kłopoty jak przy dodatku osłonowym i węglowym?

Trzeba złożyć osobne wnioski do gminy o bon energetyczny przez każdą z rodzin zamieszkujących wspólnie. Najczęściej będą to dwie rodziny (gospodarstwa domowe). W tym wariancie zamiast od 300 zł do 1200 zł z bonów energetycznych można na jeden adres otrzymać płatność od 600 zł do 2400 zł. Ta najwyższa jest tylko hipotetyczna - w jednym domu musiałyby mieszkać dwie 6-osobowe rodziny ogrzewające dom prądem.

Min. edukacji Barbara Nowacka: Nowe zajęcia w czasie godzin wychowawczych od 1 września 2024 r. Samorządy pytają: Kto za to zapłaci?

Nowość: Zajęcia z pierwszej pomocy na godzinach wychowawczych. Nauczyciele mają wątpliwości - gminy nie mają środków na opłacenie tych zajęć. Nierealne jest, aby w całej Polsce dali radę poprowadzić społecznie kursy pierwszej pomocy wolontariusze (np. z WOŚP).

REKLAMA

Zmiany w nauczaniu od 1 września 2024 r. MEN podpisało rozporządzenie

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych, nie będą mieli dostępu do HiT-u. Ponadto, obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy będą odbywać się na godzinach wychowawczych.

Od 4788 zł do 5915 zł wynosi minimalne wynagrodzenie nauczycieli. W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst rozporządzenia

W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli a także dodatków do wynagrodzenia i zapłaty za pracę w dniu wolnym. Jak przedstawiają się stawki? 

Opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych 2025 r. KRRiT ustaliła stawki opłat RTV, a także wysokość zniżek za uiszczenie opłat z góry

Opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2025 roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ustaliła stawki opłat RTV, a także wysokość zniżek za uiszczenie opłat z góry.

Nowe podstawy programowe i kanon lektur szkolnych już od 1 września 2024 r.

Ostateczna wersja podstaw programowych obowiązujących od nowego roku szkolnego ma być gotowa do końca tygodnia. W najbliższych dniach ma być również podpisane rozporządzenie o likwidacji HiT.

REKLAMA

Komu przysługuje świadczenie kompensacyjne? W marcu wyniosło 4000 zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał, że w marcu 2024 roku nauczycielskie świadczenia kompensacyjne pobierało 12,5 tysiąca osób. To świadczenie stanowi odpowiednik emerytur pomostowych. Przeciętna wysokość kompensacji w marcu wyniosła około 4000 złotych.

Podejście procesowe w nowoczesnej administracji publicznej

Współczesne zarządzanie organizacją wiąże się z podejściem procesowym. W tym modelu, kluczowe procesy biznesowe są identyfikowane, analizowane i optymalizowane, aby zapewnić maksymalną wydajność i jakość, a działania prowadzone są systematycznie i efektywnie. Zarządzanie procesowe pozwala zrozumieć, jak poszczególne czynności wpływają na osiąganie celów organizacji, a także umożliwia identyfikację i eliminację nieefektywnych praktyk. Efektywne zarządzanie procesami przekłada się na poprawę jakości usług oraz produktów, zwiększenie satysfakcji klientów a także lepsze wykorzystanie zasobów.

REKLAMA