| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty

Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty

Rozpoczęły się ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane przez Ministra Sportu i Turystyki. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się pod hasłem: Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności.

W czwartek 29 września 2016 r. rozpoczynają się tegoroczne ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane przez Ministra Sportu i Turystyki wraz z Prezesem POT, Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Prezydentem Miasta Przemyśl. W Przemyślu trwa seminarium warsztatowe pt. Klastry w turystyce-wiedza, innowacyjność, rozwój. W jego trakcie prezentowane są m.in. sposoby funkcjonowania klastrów turystycznych, zarówno tych działających w Polsce jak i za granicą. Wydarzenie ma charakter otwartej dyskusji, w której słuchacze są zapraszani do aktywnego uczestnictwa poprzez grupowe działania warsztatowe.

- To bardzo ważny dzień dla całej branży turystycznej. Mamy za sobą fantastyczną akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która została zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, właśnie z okazji Światowego Dnia Turystyki. Zainteresowanie było ogromne. Projekt miał na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenia Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie Polski, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym. – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek.

Zobacz serwis: Sport i turystyka

Po południu rozpocznie się uroczysta gala na Zamku w Krasiczynie. Zaproszenie przyjęli: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Przemyśla Robert Choma, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński, posłowie, przedstawiciele branży oraz środowiska turystycznego.

Podczas gali wręczone zostaną odznaki honorowe Za Zasługi dla Turystyki. Nagrody zostaną wręczone tym osobom, których dotychczasowa działalność na rzecz rozwoju turystyki zasługuje na to szczególne wyróżnienie. - Polska jest pięknym i dumnym krajem, mamy wspaniałe dziedzictwo kulturowe, historyczne, doskonałe walory turystyczne, mamy piękne morze, wspaniałe góry, zachwycające jeziora. Warto to docenić –  podkreśla Minister Sportu i Turystki Witold Bańka.

Turystyka jest ważną częścią gospodarki, a jej rozwój może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy spójności gospodarczej, terytorialnej i społecznej Polski. Udział gospodarki turystycznej w PKB utrzymuje się na stabilnym poziomie 5–6%.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się pod hasłem: Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty /fot. Fotolia
Światowy Dzień Turystyki rozpoczęty /fot. Fotolia

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko14.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »