reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > GSIA > Nowe zasady gospodarowania nieruchomościami publicznymi

Nowe zasady gospodarowania nieruchomościami publicznymi

Od 6 stycznia 2010 r. obowiązują, wynikające ze zmiany ustawy o gospodarce nieruchomościami, zmodyfikowane przepisy dotyczące m.in. zbywania nieruchomości w drodze bezprzetargowej, postępowania wywłaszczeniowego oraz sporządzania operatu szacunkowego.

Zmiana ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (dalej: u.o.g.n.), która została przyjęta 5 listopada 2009 r. dotyczy przede wszystkim przeredagowania niektórych sprawiających problemy interpretacyjne unormowań, tak aby ułatwić ich stosowanie w praktyce przez podmioty gospodarujące nieruchomościami Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego (dalej: JST). Zmiany mają również na celu skrócenie procedur związanych z realizacją ważnych celów publicznych.

Na ten temat:


Najemca może już nabyć lokal bez przetargu>>


Dziś wchodzi w życie ustawa z 5.11.2009 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Zmiany w ustawie o gospodarce nieruchomościami>>


7 stycznia 2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami [dalej: „ugn”] oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Nowelizacja eliminuje wątpliwości interpretacyjne pojawiające się na gruncie dotychczas obowiązujących przepisów, a poprzez zmiany w przepisach regulujących wywłaszczenie nieruchomości ma wpłynąć na przyspieszenie realizacji inwestycji celu publicznego.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama