reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Raporty

Express Urzędnika w nowej osłonie

Aktualizacja: 09.11.2011

Przedstawiamy Państwu nowy Newsletter Urzędnika, który zastąpi otrzymywany przez Państwa dotychczas Express. W nowym wydaniu - nie tylko bardziej atrakcyjna szata graficzna ale także więcej informacji przydatnych praktycznie dla każdego Pracownika Sektora Publicznego. »

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - RAPORT

Aktualizacja: 31.03.2011

Z analizy diagnozy przeprowadzonej w 2007 roku na potrzeby twórców nowelizacji ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (dalej: ustawa o przemocy) wynika, że 64% Polaków zna w swoim otoczeniu rodziny, o których słyszeli lub wiedzą, że dochodzi w nich do różnych form przemocy. Ponadto jakiejkolwiek formy przemocy ze strony członka rodziny doświadczyło 36% Polaków. Przemoc w rodzinie w większości przypadków ma charakter sporadyczny i tylko 11% osób jest wielokrotnie krzywdzonych przez członków rodziny. »

Poradnik Samorządowca - Działalność straży gminnych

Aktualizacja: 09.03.2011

Straże gminne (miejskie) funkcjonują w krajowym porządku prawnym od przeszło kilkunastu lat. Podstawowym celem utworzenia tych jednostek była ochrona porządku publicznego na terenie gmin. Przez lata rozwoju i praktyki ewaluował zakres uprawnień, działania oraz umiejscowienia prawnego straży gminnych, w tym również jej funkcjonariuszy – strażników gminnych (miejskich). »

Poradnik Samorządowca - Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 03.01.2011

Przemoc w rodzinie jest jedną z najcięższych form naruszenia praw człowieka. Przemoc ta jest w każdym przypadku naruszeniem godności, która stanowi istotę praw człowieka. »

Poradnik Samorządowca - Zarządzanie drogami

Aktualizacja: 21.07.2010

Wśród licznych zadań, których obowiązek wykonywania nałożono na  jednostki samorządu terytorialnego, są sprawy dróg publicznych: wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Zadania te realizują samorządy wszystkich szczebli. »

Założenia budżetu 2011 - wynagrodzenia w budżetówce

Aktualizacja: 27.08.2010

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu budżetu na 2011 r. oraz propozycję średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2011. »

Świadomość odpowiedzialności urzędnika

Aktualizacja: 09.07.2010

Aparat administracyjny jest kręgosłupem państwa. Od sprawności jego działania zależy sprawność funkcjonowania całego państwa. Szczególnie wrażliwym obszarem jest administracja rządowa - tu zapadają rozstrzygnięcia, tworzone są akty prawne wykonawcze w zakresie szeroko pojmowanego prawa administracyjnego. »

W budżecie 2011 nie przewidziano wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej

Aktualizacja: 08.07.2010

W budżecie na 2011 r. rząd nie zakłada wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej - wynika z dokumentu "Założenia projektu budżetu państwa na rok 2011" przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. »

RAPORT - Karta Nauczyciela

Aktualizacja: 10.06.2010

Podstawowym aktem prawnym regulującym prawa i obowiązki pedagogów zatrudnionych w szkołach publicznych jest Karta Nauczyciela. Ustawa ta jest obecnie tematem wielu burzliwych dyskusji. Zwolennicy Karty bronią uregulowanego w niej statusu nauczycieli, przeciwnicy twierdzą, że nie tylko nadmiernie faworyzuje ona nauczycieli ale również negatywnie wpływa na poziom edukacji w szkołach publicznych. Prezentujemy Państwu kompilację artykułów związanych z tematyką kontrowersyjnej ustawy. »

POLECAMY - INFOR LEX Administracja PREMIUM

Aktualizacja: 07.05.2010

Dla kogo jest INFOR LEX Administracja PREMIUM? Serwis przeznaczony dla kadry zarządzającej, specjalistów oraz osób stosujących na co dzień przepisy w jednostkach sektora finansów publicznych. Ta aktualizowana nawet kilka razy dziennie publikacja elektroniczna zawiera wszystkie czasopisma fachowe INFOR PL S.A. przydatne do rozwiązywania problemów z interpretacją przepisów w sektorze publicznym oraz system aktów prawnych, orzecznictwa i interpretacji urzędowych. W podstawowym pakiecie znajdują się aż trzy stanowiska oraz możliwość zadawania pytań naszym specjalistom. »

Festiwal Promocji Miast i Regionów 2010 - galeria

Aktualizacja: 28.04.2010

Działania marketingowe Rudy Śląskiej, Poznania, Starego Sącza oraz województwa świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego zostały nagrodzone pierwszymi nagrodami w IV edycji konkursu Złote Formaty organizowanego w ramach Festiwalu Promocji Miast i Regionów. »

RAPORT - Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Aktualizacja: 22.03.2010

Prezentujemy Państwu zbiór artykułów dotyczących Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych publikowanych na łamach naszego serwisu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama