reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Klienci > Informatyzacja urzędów

Informatyzacja urzędów

Dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania, instytucje publiczne i samorządowe korzystają ze specjalnych systemów komputerowych. Jeden z najlepszych takich pakietów w Polsce oferuje spółka REKORD z Bielska-Białej (woj. śląskie). Za swój Zintegrowany System Informatyczny RATUSZ otrzymała Złote Godło w konkursie Forum Jakości QI 2008.


Systemy informatyczne

Firma REKORD Systemy Informatyczne sp. z o.o. od 1989 r. jest producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu oraz instytucji administracji publicznej. Spółka tworzy oprogramowanie, wspomagające zarządzanie zasobami firm czy gmin. Najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne pozwalają na przeprowadzanie kompleksowych komputeryzacji przedsiębiorstw oraz jednostek administracji samorządowej: od dostawy sprzętu i usług internetowych, po instalacje i wdrożenie autorskiego oprogramowania.

Nagrodzony, w kategorii Produkt Najwyższej Jakości QI 2008, system informatyczny RATUSZR, jest zintegrowanym pakietem programów, wspomagającym pracę urzędów. - Składa się on z kilkudziesięciu systemów. Są one powiązane ze sobą w jedną spójną całość - mówi Janusz Szymura, prezes zarządu REKORD Systemy Informatyczne sp. z o.o. - Są to zagadnienia, związane z systemami dochodowymi, przede wszystkim podatkowymi, wydatkowania środków budżetowych, kontroli realizacji budżetu, systemami kadrowo-płacowymi, systemem ewidencji działalności gospodarczej, koncesji alkoholowych, dodatków mieszkaniowych i wielu innych.

Pakiet RATUSZ

Pakiet aplikacji RATUSZR jest autorskim produktem firmy. Obecnie jest wiodącym rozwiązaniem na polskim rynku oprogramowania dla urzędów i instytucji samorządowych. W chwili obecnej wdrożyło go już ponad 100 urzędów miejskich i gminnych. Jest najczęściej stosowanym systemem w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. - Ten pakiet oprogramowania przeznaczony jest głównie dla urzędów gminnych, miejskich czy powiatowych, niezależnie od ich wielkości. Świetnie sprawdza się w miastach nawet do kilkuset tysięcy mieszkańców - dodaje prezes Janusz Szymura.

Pakiet został opracowany w oparciu o obiektową technologię programowania. Jest niezmiernie prosty w obsłudze - posiada „okienkowy” (graficzny) interfejs w języku polskim i działa w standardowym środowisku Windows. Poszczególne systemy wzajemnie współdziałają, poprzez powiązania logiczne i korzystanie ze wspólnych danych, przechowywanych na jednym serwerze bazy danych. Każda informacja jest tylko raz wprowadzana, a następnie wykorzystywana równolegle przez wszystkie systemy, co gwarantuje spójność danych.

Użyte narzędzia programowania, jak i przyjęte rozwiązania, zapewniają pełne zabezpieczenie informacji zarówno przed ich utratą, jak i dostępem osób niepowołanych. Systemy są dostosowane do wymogów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, posiadają możliwość przekazania dokumentów do archiwum wraz z obsługą dokumentów zarchiwizowanych. Pakiet składa się z autonomicznych, zintegrowanych systemów i jest stale rozbudowywany o nowe moduły, obejmujące coraz szerszy zakres działalności.

Najwyższe uznanie

Prace nad pakietem rozpoczęły się w roku 1991. Już trzy lata później firma otrzymała pierwsze wyróżnienie za ten produkt - za szczególne osiągnięcia we wdrażaniu systemów informatycznych w urzędach administracji publicznej. W 2001 roku RATUSZR otrzymał Medal Europejski. Teraz pakiet nagrodzony został Złotym Godłem w konkursie Forum Jakości QI 2008.

Obecnie firma zatrudnia ponad 50 pracowników. Są to głównie wysokiej klasy programiści, projektanci systemów informatycznych, inżynierowie oraz specjaliści zarządzania.

Spółka Rekord Systemy Informatyczne pracuje zgodnie z wdrożonym Systemem Zarządzania Jakością 9001:2000.

Zalety pakietu RATUSZR:

• pełna integracja wewnętrzna i zewnętrzna: poszczególne systemy wzajemnie współdziałają, dane przechowywane są na serwerze bazy danych, gwarantuje spójność danych.

• bezpieczeństwo informacji: pełne zabezpieczenie informacji przed ich utratą i dostępem osób niepowołanych, dostosowanie do wymogów ochrony danych osobowych.

• łatwość obsługi: graficzny, polskojęzyczny interfejs.

• otwartość pakietu: autonomiczne, zintegrowane, stale rozbudowywane systemy, możliwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników.

• zgodności z przepisami: programy zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, wszelkie zmiany przepisów powodują wprowadzanie zmian w oprogramowaniu.

Magdalena Zastawnik

 

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sobieski

Inspektor w Wydziale Księgowości Urzędu Miasta Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama