REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Informatyzacja urzędów

Magdalena Zastawnik
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania, instytucje publiczne i samorządowe korzystają ze specjalnych systemów komputerowych. Jeden z najlepszych takich pakietów w Polsce oferuje spółka REKORD z Bielska-Białej (woj. śląskie). Za swój Zintegrowany System Informatyczny RATUSZ otrzymała Złote Godło w konkursie Forum Jakości QI 2008.

Systemy informatyczne

REKLAMA

Firma REKORD Systemy Informatyczne sp. z o.o. od 1989 r. jest producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu oraz instytucji administracji publicznej. Spółka tworzy oprogramowanie, wspomagające zarządzanie zasobami firm czy gmin. Najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne pozwalają na przeprowadzanie kompleksowych komputeryzacji przedsiębiorstw oraz jednostek administracji samorządowej: od dostawy sprzętu i usług internetowych, po instalacje i wdrożenie autorskiego oprogramowania.

REKLAMA

Nagrodzony, w kategorii Produkt Najwyższej Jakości QI 2008, system informatyczny RATUSZR, jest zintegrowanym pakietem programów, wspomagającym pracę urzędów. - Składa się on z kilkudziesięciu systemów. Są one powiązane ze sobą w jedną spójną całość - mówi Janusz Szymura, prezes zarządu REKORD Systemy Informatyczne sp. z o.o. - Są to zagadnienia, związane z systemami dochodowymi, przede wszystkim podatkowymi, wydatkowania środków budżetowych, kontroli realizacji budżetu, systemami kadrowo-płacowymi, systemem ewidencji działalności gospodarczej, koncesji alkoholowych, dodatków mieszkaniowych i wielu innych.

Pakiet RATUSZ

REKLAMA

Pakiet aplikacji RATUSZR jest autorskim produktem firmy. Obecnie jest wiodącym rozwiązaniem na polskim rynku oprogramowania dla urzędów i instytucji samorządowych. W chwili obecnej wdrożyło go już ponad 100 urzędów miejskich i gminnych. Jest najczęściej stosowanym systemem w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. - Ten pakiet oprogramowania przeznaczony jest głównie dla urzędów gminnych, miejskich czy powiatowych, niezależnie od ich wielkości. Świetnie sprawdza się w miastach nawet do kilkuset tysięcy mieszkańców - dodaje prezes Janusz Szymura.

Pakiet został opracowany w oparciu o obiektową technologię programowania. Jest niezmiernie prosty w obsłudze - posiada „okienkowy” (graficzny) interfejs w języku polskim i działa w standardowym środowisku Windows. Poszczególne systemy wzajemnie współdziałają, poprzez powiązania logiczne i korzystanie ze wspólnych danych, przechowywanych na jednym serwerze bazy danych. Każda informacja jest tylko raz wprowadzana, a następnie wykorzystywana równolegle przez wszystkie systemy, co gwarantuje spójność danych.

Użyte narzędzia programowania, jak i przyjęte rozwiązania, zapewniają pełne zabezpieczenie informacji zarówno przed ich utratą, jak i dostępem osób niepowołanych. Systemy są dostosowane do wymogów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, posiadają możliwość przekazania dokumentów do archiwum wraz z obsługą dokumentów zarchiwizowanych. Pakiet składa się z autonomicznych, zintegrowanych systemów i jest stale rozbudowywany o nowe moduły, obejmujące coraz szerszy zakres działalności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najwyższe uznanie

Prace nad pakietem rozpoczęły się w roku 1991. Już trzy lata później firma otrzymała pierwsze wyróżnienie za ten produkt - za szczególne osiągnięcia we wdrażaniu systemów informatycznych w urzędach administracji publicznej. W 2001 roku RATUSZR otrzymał Medal Europejski. Teraz pakiet nagrodzony został Złotym Godłem w konkursie Forum Jakości QI 2008.

Obecnie firma zatrudnia ponad 50 pracowników. Są to głównie wysokiej klasy programiści, projektanci systemów informatycznych, inżynierowie oraz specjaliści zarządzania.

Spółka Rekord Systemy Informatyczne pracuje zgodnie z wdrożonym Systemem Zarządzania Jakością 9001:2000.

Zalety pakietu RATUSZR:

• pełna integracja wewnętrzna i zewnętrzna: poszczególne systemy wzajemnie współdziałają, dane przechowywane są na serwerze bazy danych, gwarantuje spójność danych.

bezpieczeństwo informacji: pełne zabezpieczenie informacji przed ich utratą i dostępem osób niepowołanych, dostosowanie do wymogów ochrony danych osobowych.

• łatwość obsługi: graficzny, polskojęzyczny interfejs.

• otwartość pakietu: autonomiczne, zintegrowane, stale rozbudowywane systemy, możliwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników.

• zgodności z przepisami: programy zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, wszelkie zmiany przepisów powodują wprowadzanie zmian w oprogramowaniu.

Magdalena Zastawnik

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  D. Tusk odblokował unijne pieniądze na polskie KPO [137 mld euro, 600 mld zł]. W przyszłym tygodniu dwie ważne decyzje. von der Leyen: Razem będziemy bronić praworządności w całej Europie

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier Belgii Alexander De Croo w piątek 23 lutego 2023 r. rozmawiali w Warszawie z premierem Tuskiem. Przewodnicząca KE poinformowała po spotkaniu, że w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski. Uwolnią one do 137 mld euro z funduszu spójności i Funduszu Odbudowy.

  PFRON: Od 1 marca wnioski o samochody dla osób niepełnosprawnych. Dopłata 80% od 150 000 zł albo 85% od 130 000 zł

  Maksymalna wartość samochodu objęta wsparciem wynosi 300 000 zł (osoba niepełnosprawna jest kierowcą) albo 230 000 zł (opiekun jest kierowcą). Muszą to być samochody dostosowane do potrzeb osób korzystających w poruszaniu się wózkiem inwalidzkim.

  Depresja nie wybiera. Ale na dobrostan psychiczny może wpłynąć dieta albo... pies

  23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że ta choroba może dotknąć każdego. Gdzie szukać pomocy? Jak poprawić swój dobrostan psychiczny? 

  Stawki uposażenia żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Podwyżka z wyrównaniem od 1 stycznia. Rozporządzenie już obowiązuje. Będzie też zmiana dot. dodatków za długoletnią służbę wojskową

  W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r. Od 1 kwietnia 2024 r. będzie też zmiana dot. dodatków za długoletnią służbę wojskową żołnierzy zawodowych.

  REKLAMA

  Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

  Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I.Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  REKLAMA

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  REKLAMA